EGLO Padulari black
1 lamporAntal lampor
CR2032Batterityp
535 mmBredd
JaBulb(er) som ingår
Produktens färg SvartDesign
JaDimbar
JaDimmerstyrning med fjärrkontroll
470 mmDjup
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 27 maj 2026 18:57
Frakt vid kassa
1 597 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 597 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 597 kr
Lägst senaste 3 mån1 597 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | EGLO |
| EAN / GTIN | 9008606244966 |
| MPN | 3148168 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 27 maj 2026 18:57 |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Batterityp | CR2032 |
| Bredd | 535 mm |
| Bulb(er) som ingår | Ja |
| Design | Produktens färg Svart |
| Dimbar | Ja |
| Dimmerstyrning med fjärrkontroll | Ja |
| Djup | 470 mm |
| Energiklass | E |
| Ergonomi | Dimbar Ja |
| Fjärrkontroll ingår | Ja |
| Färgtemperatur | 6500 K |
| Färgtemperatur (max) | 6500 K |
| Färgtemperatur (min) | 3800 K |
| Förpackningens innehåll | Fjärrkontroll ingår Ja |
| Garantiperiod | 5 År |
| Glas färg | Vit |
| Höjd | 50 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Lampor | 25,6 W |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 3800 LM |
| Lämplig placering | Sovrum, Hall, Kök, Vardagsrum |
| Material, hölje | Aluminium, Plast, Stål |
| Monteringssätt | Ytmonterad |
| Producent | EGLO |
| Produktens färg | Svart |
| På / av-knapp | Nej |
| Spänning | 220 - 240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Till producentens hemsida | www.eglo.com |
| Varunummer | 3148168 |
| Vikt | 1,44 kg |
| Vikt & dimension | Bredd 535 mm |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| ljus färg | Kall vit, Naturvitt, Varmvitt |
| Övrigt | Garantiperiod 5 År |
Vanliga frågor
Vilken typ av batteri använder fjärrkontrollen till EGLO Padulari black?
Fjärrkontrollen använder ett CR2032-batteri.
Är lampan dimbar och hur styrs dimmern?
Ja, lampan är dimbar och dimmern styrs med den medföljande fjärrkontrollen.
Vilka mått har EGLO Padulari black?
Lampans bredd är 535 mm och djupet är 470 mm.
Ingår lampor (ljuskällor) i köpet?
Ja, lampan levereras med lampor (bulbs) inkluderade.
Vilken energiklass har EGLO Padulari black?
Lampan har energiklass E.