EGLO MOGANO 2 ceiling lamp Ø280 mm black/gold
220 - 240 VAC-inspänning
1 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
Produktens färg Svart, GuldDesign
28 cmDiameter
9008606244591EAN
På / av-knapp JaErgonomi
AndraForm
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 27 maj 2026 18:03
Frakt vid kassa
528 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu528 kr
Lägst senaste 30 dagarna528 kr
Lägst senaste 3 mån528 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | EGLO |
| EAN / GTIN | 9008606244591 |
| MPN | 3148136 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 27 maj 2026 18:03 |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Design | Produktens färg Svart, Guld |
| Diameter | 28 cm |
| Ergonomi | På / av-knapp Ja |
| Form | Andra |
| Fäste/lock | E27 |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Höjd | 175 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Lampor | 40 W |
| Lämplig för inomhusbruk | Ja |
| Material, hölje | Stål |
| Producent | EGLO |
| Produktens färg | Svart, Guld |
| På / av-knapp | Ja |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 220 - 240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Till producentens hemsida | www.eglo.com |
| Varunummer | 3148136 |
| Vikt | 860 g |
| Vikt & dimension | Höjd 175 mm |
| Växelström Frekvens | 50 / 60 hz |
Vanliga frågor
Vilken sockel använder EGLO MOGANO 2 taklampa?
Taklampan har en E27-sockel, vilket är standard för många glödlampor och LED-lampor.
Vad är diametern på EGLO MOGANO 2?
Lampans diameter är 28 cm (280 mm).
Är EGLO MOGANO 2 försedd med en på/av-knapp?
Ja, lampan har en på/av-knapp för enkel manövrering.