EGLO Fueva 5 white
1 lamporAntal lampor
285 mmBredd
JaBulb(er) som ingår
Produktens färg VitDesign
JaDimbar
285 mmDjup
9008606244911EAN
FEnergiklass
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 03:11
Frakt vid kassa
528 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu528 kr
Lägst senaste 30 dagarna528 kr
Lägst senaste 3 mån528 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | EGLO |
| EAN / GTIN | 9008606244911 |
| MPN | 3148007 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 03:11 |
| Antal lampor | 1 lampor |
| Bredd | 285 mm |
| Bulb(er) som ingår | Ja |
| Design | Produktens färg Vit |
| Dimbar | Ja |
| Djup | 285 mm |
| Energiklass | F |
| Ergonomi | Dimbar Ja |
| Form | Torg |
| Färgtemperatur | 3000 K |
| Färgtemperatur (max) | 3000 K |
| Garantiperiod | 5 År |
| Glas färg | Vit |
| Höjd | 28 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Lampor | 20,5 W |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 2400 LM |
| Material, hölje | Plast, Stål |
| Monteringssätt | Ytmonterad |
| Producent | EGLO |
| Produktens färg | Vit |
| På / av-knapp | Nej |
| Skyddsklass | II |
| Spänning | 220 - 240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Till producentens hemsida | www.eglo.com |
| Varunummer | 3148007 |
| Vikt | 970 g |
| Vikt & dimension | Bredd 285 mm |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Övrigt | Garantiperiod 5 År |
Vanliga frågor
Vilken typ av ljuskälla ingår i EGLO Fueva 5 white?
En ljuskälla medföljer. Den har en färgtemperatur på 3000 K (varmvitt ljus) och är dimbar.
Är EGLO Fueva 5 white dimbar?
Ja, produkten är dimbar enligt specifikationerna.
Vilka mått har EGLO Fueva 5 white?
Bredd och djup är båda 285 mm.
Vilken form har EGLO Fueva 5 white?
Formen är torg (fyrkantig).