220 - 240 VAC-inspänning
3 lamporAntal lampor
1 styckAntal per förpackning
140 mmBredd
Monteringssätt Flexibelt fästeDesign
9008606243501EAN
På / av-knapp NejErgonomi
E27Fäste/lock
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 01:10
Frakt vid kassa
1 716 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 716 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 716 kr
Lägst senaste 3 mån1 716 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | EGLO |
| EAN / GTIN | 9008606243501 |
| MPN | 3148083 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 01:10 |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Antal lampor | 3 lampor |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Bredd | 140 mm |
| Design | Monteringssätt Flexibelt fäste |
| Ergonomi | På / av-knapp Nej |
| Fäste/lock | E27 |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Höjd | 1100 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Kabelfärg | Svart |
| Lampor | 40 W |
| Material, hölje | Stål, Trä |
| Monteringssätt | Flexibelt fäste |
| Placeringar som kan användas | inomhus |
| Plafond form | Rektangulär |
| Plafond färg | Svart, Brun |
| Producent | EGLO |
| Produktens färg | Svart, Brun, Trä |
| Produktlängd | 760 mm |
| På / av-knapp | Nej |
| Spänning | 220 - 240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Till producentens hemsida | www.eglo.com |
| Varunummer | 3148083 |
| Vikt | 6,26 kg |
| Vikt & dimension | Bredd 140 mm |
| Växelström Frekvens | 50 / 60 hz |
Vanliga frågor
Vilken sockel använder lamporna i EGLO Libertad 1?
Lamporna använder sockel E27, vilket är en vanlig skruvsockel som passar många olika ljuskällor.
Vad är höjden på denna lampa?
Höjden är 1100 mm, vilket gör den lämplig för rum med normal takhöjd.
Är EGLO Libertad 1 lämplig för utomhusbruk?
Nej, den har IP20-klassning, vilket innebär att den endast är avsedd för inomhusbruk och inte är skyddad mot fukt eller vatten.
Hur många lampor ingår i produkten?
Det ingår 3 lampor i produkten, och förpackningen innehåller 1 styck.
Vilken spänning kräver lampan?
Lampan kräver en AC-inspänning på 220–240 V, vilket är standard i svenska hem.