EGLO VILLAGRAPPA solar lamp with sensor black
15Antal LED-dioder
1 styckAntal per förpackning
8 mAvkänningsavstånd
2600 mAhBatterikapacitet
Litium-Ion (Li-Ion)Batteriteknik
80 mmBredd
JaBärbar
Modell Markbelysning utomhusDesign
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 06:56
Frakt vid kassa
706 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu706 kr
Lägst senaste 30 dagarna706 kr
Lägst senaste 3 mån706 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | EGLO |
| EAN / GTIN | 9008606230044 |
| MPN | 3148360 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 06:56 |
| Antal LED-dioder | 15 |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Avkänningsavstånd | 8 m |
| Batterikapacitet | 2600 mAh |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Bredd | 80 mm |
| Bärbar | Ja |
| Design | Modell Markbelysning utomhus |
| Detektionsvinkel | 120° |
| Djup | 150 mm |
| Driftspänning | 3,7 V |
| Enkel installation | Ja |
| Ergonomi | Detektionsvinkel 120° |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Glas färg | Transparent |
| Höjd | 160 mm |
| Integrerade sensorer | Rörelsesensor, Skymningssensor |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP44 |
| Lampor | Lamptyp LED |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 800 LM |
| Lämplig för utomhusbruk | Entré, Fasad, Trädgård, Trädgårdsgång |
| Material, hölje | Plast, Stål |
| Producent | EGLO |
| Produktens färg | Svart, Transparent |
| På / av-knapp | Ja |
| Skyddsfunktioner | Vattentät |
| Skyddsklass | III |
| Sladdlängd | 3 m |
| Strömkälla av typen | Batteri, Solar |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen Batteri, Solar |
| Till producentens hemsida | www.eglo.com |
| Total effekt | 0,45 W |
| Upphängningsöggla | Ja |
| Varunummer | 3148360 |
| Vikt | 590 g |
| Vikt & dimension | Bredd 80 mm |
| Väderbeständig | Ja |
| ljus färg | Varmvitt |
| Övrigt | Väderbeständig Ja |
Vanliga frågor
Vad är det maximala avkänningsavståndet för sensorn på EGLO VILLAGRAPPA?
Sensorn har ett avkänningsavstånd på 8 meter och en detektionsvinkel på 120°.
Vilken batterikapacitet har denna solcellslampa?
Batterikapaciteten är 2600 mAh och batteritekniken är Litium-Ion (Li-Ion).
Hur många LED-dioder har EGLO VILLAGRAPPA?
Lampan har 15 LED-dioder.
Vilka är måtten på denna markbelysning?
Bredden är 80 mm och djupet är 150 mm.
Är EGLO VILLAGRAPPA bärbar?
Ja, den är bärbar och har en design som modell markbelysning utomhus.