EGLO SALICETO recessed spotlight LED 6W 2700K black 3-pack
Produktens färg SvartDesign
JaDimbar
9008606253746EAN
EEnergiklass
Dimbar JaErgonomi
2700 KFärgtemperatur
42 mmHöjd
IP20Internationellt skydd (IP) kod
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 27 maj 2026 19:16
Frakt vid kassa
607 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu607 kr
Lägst senaste 30 dagarna607 kr
Lägst senaste 3 mån607 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | EGLO |
| EAN / GTIN | 9008606253746 |
| MPN | 3148253 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 27 maj 2026 19:16 |
| Design | Produktens färg Svart |
| Dimbar | Ja |
| Energiklass | E |
| Ergonomi | Dimbar Ja |
| Färgtemperatur | 2700 K |
| Höjd | 42 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Lampor | Lamptyp LED |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 1350 LM |
| Lämplig placering | Universal |
| Material, hölje | Aluminium |
| Producent | EGLO |
| Produktens färg | Svart |
| På / av-knapp | Nej |
| Skyddsklass | II |
| Spänning | 220-240 V |
| Strömtillförsel | Energiklass E |
| Till producentens hemsida | www.eglo.com |
| Varunummer | 3148253 |
| Vikt | 420 g |
| Vikt & dimension | Höjd 42 mm |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
Vanliga frågor
Kan dessa spotlights dimmas?
Ja, enligt specifikationerna är de dimbara.
Vilken färgtemperatur har lamporna?
Färgtemperaturen är 2700 K, vilket ger ett varmvitt ljus.
Är dessa spotlights lämpliga för våtrum?
Nej, IP-klassen är IP20, vilket innebär att de endast är lämpliga för torra inomhusmiljöer.