EGLO Trupiana white
220 - 240 VAC-inspänning
1 styckAntal per förpackning
AAA, Zink-Carbon, R03Batterityp
587 mmBredd
Produktens färg VitDesign
JaDimbar
JaDimmerstyrning med fjärrkontroll
9008606244713EAN
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 16:52
Frakt vid kassa
1 854 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 854 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 854 kr
Lägst senaste 3 mån1 854 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | EGLO |
| EAN / GTIN | 9008606244713 |
| MPN | 3148336 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 16:52 |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Batterityp | AAA, Zink-Carbon, R03 |
| Bredd | 587 mm |
| Design | Produktens färg Vit |
| Dimbar | Ja |
| Dimmerstyrning med fjärrkontroll | Ja |
| Energiklass | E |
| Ergonomi | Dimbar Ja |
| Fjärrkontroll ingår | Ja |
| Form | Torg |
| Färgtemperatur | 6500 K |
| Färgtemperatur (max) | 6500 K |
| Färgtemperatur (min) | 3000 K |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Förpackningens innehåll | Fjärrkontroll ingår Ja |
| Höjd | 62 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Lampor | 31 W |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 4200 LM |
| Lämplig för inomhusbruk | Ja |
| Material, hölje | Aluminium, Plast, Stål |
| Producent | EGLO |
| Produktens färg | Vit |
| Produktlängd | 587 mm |
| På / av-knapp | Nej |
| Skyddsklass | I |
| Spänning | 220 - 240 V |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Till producentens hemsida | www.eglo.com |
| Varunummer | 3148336 |
| Vikt | 2,75 kg |
| Vikt & dimension | Bredd 587 mm |
| Växelström Frekvens | 50 / 60 hz |
Vanliga frågor
Vilken typ av batteri använder fjärrkontrollen till EGLO Trupiana white?
Fjärrkontrollen använder batterier av typ AAA, Zink-Carbon eller R03.
Är EGLO Trupiana white dimbar och hur styrs dimmern?
Ja, lampan är dimbar och dimmern styrs med den medföljande fjärrkontrollen.
Vilken energiklass har EGLO Trupiana white?
Lampan har energiklass E.
Vilken spänning kräver EGLO Trupiana white?
Lampan kräver en AC-inspänning på 220–240 V.