DC Comics Batman Batmobile RC 1:20
6Antal batterier
1 styckAntal leksaksfigurer
JaBatteridriven
JaBatterier krävs
NejBatterier medföljer
AAABatterityp
308 mmBredd
31,4 cmBredd (cm) ytterkartongen
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 15:24
Frakt vid kassa
379 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu379 kr
Lägst senaste 30 dagarna379 kr
Lägst senaste 3 mån379 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | DC Comics |
| EAN / GTIN | 778988347324 |
| MPN | 3149142 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 15:24 |
| Antal batterier | 6 |
| Antal leksaksfigurer | 1 styck |
| Batteridriven | Ja |
| Batterier krävs | Ja |
| Batterier medföljer | Nej |
| Batterityp | AAA |
| Bredd | 308 mm |
| Bredd (cm) ytterkartongen | 31,4 cm |
| Certifiering | CE |
| Certifikat | Certifiering CE |
| Djup | 102 mm |
| EU TSD-språk | Multi |
| EU TSD-varning | Ej för barn under 36 månader |
| Egenskaper | Produkttyp Racerbil |
| Endast lämplig för vuxna | Nej |
| Figur ingår | Ja |
| Fjärrkontroll ingår | Ja |
| Fjärrstyrd | Nej |
| Föreslagen målgrupp | Pojke |
| Förpackning | Förpackningens bredd 308,1 mm |
| Förpackningens bredd | 308,1 mm |
| Förpackningens höjd | 254 mm |
| Förpackningens innehåll | Figur ingår Ja |
| Förpackningstyp | Öppen låda |
| Höjd | 254 mm |
| Höjd (cm) ytterkartongen | 27 cm |
| Innehåller mat eller dryck | Nej |
| Kvantitet, yttre förpackning | 2 styck |
| Lager per lastpall | 6 styck |
| Lastpallens bruttovikt | 160,3 kg |
| Lastpallens totalbredd | 120 cm |
| Lastpallens totalhöjd | 180 cm |
| Lastpallens totallängd | 80 cm |
| Lastpallens totalvolym | 1728000000 dm³ |
| Leclerc Codelec | 731171065 |
| Leverantörsfunktioner | Släpp datum 01/08/2023 |
| Ljudeffekter som stöds | Nej |
| Logistikdata | Ytterförpackningar per lastpallslager 16 styck |
| Längd (cm) ytterkartongen | 31,4 cm |
| Låddjup | 101,6 mm |
| Låter | Nej |
| Minsta orderkvantitet | 2 styck |
| Producent | DC Comics |
| Produktens färg | Svart |
| Produkter per lastpall | 192 styck |
| Produkter per lastpallslager | 32 styck |
| Produkter per ytterförpackning | 2 styck |
| Produkttyp | Racerbil |
| Rekommenderad ålder | Barn |
| Rekommenderad ålder (min) | 4 År |
| Skala | 1:20 |
| Släpp datum | 01/08/2023 |
| Språk i bruksanvisningen | Multi |
| Språk i bruksanvisningen (ISO 639-format) | Multi |
| Språk på förpackningen (ISO 639-format) | Multi |
| Strömtillförsel | Batteridriven Ja |
| Säkerhetsvarning | EU TSD-varning Ej för barn under 36 månader |
| Till producentens hemsida | www.spinmaster.com/ |
Vanliga frågor
Vilka batterier behövs till Batmobile RC 1:20 och ingår de?
Bilen kräver 6 st AAA-batterier, men dessa ingår inte i förpackningen.
Vilka mått har Batmobile RC 1:20?
Bredden är 308 mm, djupet 102 mm. Ytterkartongens bredd är 31,4 cm.
Ingår en leksaksfigur i setet?
Ja, setet innehåller 1 leksaksfigur.
Är Batmobile RC 1:20 CE-märkt?
Ja, den har CE-certifiering.