EGLO Sarsina-Z white
Produktens färg VitDesign
JaDimbar
9008606264049EAN
EEnergiklass
Dimbar JaErgonomi
JaFjärrkontroll ingår
6500 KFärgtemperatur (max)
2700 KFärgtemperatur (min)
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 27 maj 2026 21:28
Frakt vid kassa
1 930 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 930 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 705 kr
Lägst senaste 3 mån1 705 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | EGLO |
| EAN / GTIN | 9008606264049 |
| MPN | 3148274 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 27 maj 2026 21:28 |
| Design | Produktens färg Vit |
| Dimbar | Ja |
| Energiklass | E |
| Ergonomi | Dimbar Ja |
| Fjärrkontroll ingår | Ja |
| Färgtemperatur (max) | 6500 K |
| Färgtemperatur (min) | 2700 K |
| Förpackningens innehåll | Fjärrkontroll ingår Ja |
| Höjd | 52 mm |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP20 |
| Lampor | Lamptyp LED |
| Lamptyp | LED |
| Ljusflöde | 4300 LM |
| Lämplig placering | Universal |
| Material, hölje | Aluminium, Stål |
| Monteringssätt | Infälld |
| Producent | EGLO |
| Produktens färg | Vit |
| På / av-knapp | Nej |
| Skyddsklass | II |
| Spänning | 220-240 V |
| Strömtillförsel | Energiklass E |
| Till producentens hemsida | www.eglo.com |
| Varunummer | 3148274 |
| Vikt | 2,2 kg |
| Vikt & dimension | Höjd 52 mm |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
Vanliga frågor
Vilken färgtemperatur har EGLO Sarsina-Z white?
Färgtemperaturen kan justeras mellan 2700 K (varmvitt) och 6500 K (dagsljus).
Är EGLO Sarsina-Z white dimbar?
Ja, lampan är dimbar och en fjärrkontroll ingår för att enkelt justera ljusstyrkan.
Vilken IP-klass har EGLO Sarsina-Z white?
IP-klassen är IP20, vilket innebär att den är avsedd för inomhusbruk och skyddad mot damm men inte mot vatten.