Typ av produkt DrönareAllmänt
Kontrollvinkelintervall -80 till +65° (lutning)Balansring
Omladdningsbart batteri LaddningsbartBatteri
120 frames per secondBildrutehastighet
CMOSBildsensortyp
18 cmBredd
Sensorupplösning 48 MegapixelDigitalkamera
18 cm x 18 cm x 8 cmDimensioner
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
Inga erbjudanden matchar filtren.
Historik
Prishistorik
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | DJI |
| EAN / GTIN | 6941565952219 |
| MPN | 3150063 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 12:37 |
| Allmänt | Typ av produkt Drönare |
| Balansring | Kontrollvinkelintervall -80 till +65° (lutning) |
| Batteri | Omladdningsbart batteri Laddningsbart |
| Bildrutehastighet | 120 frames per second |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Bredd | 18 cm |
| Digitalkamera | Sensorupplösning 48 Megapixel |
| Dimensioner | 18 cm x 18 cm x 8 cm |
| Diverse | Grantiinformation Batteri: 1 år |
| Djup | 18 cm |
| Fjärrkontroll | Ja - 5.8 GHz - max. driftdistans: 10 km |
| Flashminne | 20 GB |
| Flashminneskort som stöds | microSD upp till 256 GB |
| Funktioner | Hinderundvikande system |
| Fångstformat | MP4 |
| Grantiinformation | Batteri: 1 år |
| Horisontell svävningsprecision | +/- 0,3 meter |
| Höjd | 8 cm |
| Inkluderade artiklar | Strömadapter, skruvmejsel, intelligent flygbatteri, snodd, balansringsskydd, 3 par propellrar, glasögonbatteri, strömkabel för glasögon, huvudband för glasögon, DJI Goggles 2, USB-C PD-kabel, glasögonramar (par), skärmskydd för glasögon, glasögonantenner med dubbla band (par), OTG-kabel för glasögon, 4 M2 x 7 mm skruvar, DJI RC Motion 2 |
| Kamera | Inkluderad - 48 Megapixel |
| Kapacitet | 2420 mAh |
| Kategori | Fordon - drönare |
| Kontrollvinkelintervall | -80 till +65° (lutning) |
| Körtid | Upp till 18 min |
| Max bildvinkel | 155 grader |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Max. hastighet | 27 meter per sekund |
| Maximal nedstigningshastighet | 6 meter/sekund |
| Maximal stigningshastighet | 6 meter/sekund |
| Maximalt vindmotstånd | 10,7 meter per sekund |
| Miljöparametrar | Min temperatur vid drift -10 °C |
| Min temperatur vid drift | -10 °C |
| Mått och vikt (komponenter) | Fjärrkontroll - 170 g Glasögon (hopfällda antenner) - 10.39 cm x 16.74 cm x 8.131 cm x 290 g Glasögon (utfällda antenner) - 10.39 cm x 19.696 cm x 10.461 cm x 290 g Glasögonbatteri - 4.096 cm x 7.304 cm x 2.6 cm x 122 g Batteri - 162 g |
| Navigering | GPS/Galileo/BeiDou |
| Omladdningsbart batteri | Laddningsbart |
| Producent | DJI |
| Produktbeskrivning | DJI Avata Pro-View Combo - drönare |
| RC-fordon | Flashminne 20 GB |
| Sensorupplösning | 48 Megapixel |
| Spänning | 14.76 V |
| Startvikt | 410 g |
| Stillbildsformat | JPEG |
| Storlek | 120 mm |
| Strömkälla | Batteri |
| Teknik | Litiumjon |
| Till producentens hemsida | www.dji.com/ |
| Typ av produkt | Drönare |
| Upplösning för stillbilder | 4000 x 3000 |
| Upplösning för videospelare | 3840 x 2160 (4K) at 60 fps, 2720 x 1528 (2.7K) at 120 fps, 1920 x 1080 (1080p) at 120 fps |
| Utomhus | Ja |
| Varningar om kvävningsrisk | Mått och vikt (komponenter) Fjärrkontroll - 170 g Glasögon (hopfällda antenner) - 10.39 cm x 16.74 cm x 8.131 cm x 290 g Glasögon (utfällda antenner) - 10.39 cm x 19.696 cm x 10.461 cm x 290 g Glasögonbatteri - 4.096 cm x 7.304 cm x 2.6 cm x 122 g Batteri - 162 g |
| Varunummer | 3150063 |
| Vertikal svävningsprecision | +/- 0,1 meter |
| Vikt | 410 g |
| Wi-Fi-band | 2.4 GHz, 5.8 GHz |
Vanliga frågor
Vilken sensorupplösning har kameran på DJI Avata Pro-View Combo?
Kameran har en CMOS-bildsensor med en upplösning på 48 megapixlar och kan filma med 120 bilder per sekund.
Vad är max driftdistans för fjärrkontrollen som ingår i combot?
Fjärrkontrollen (RC Motion 2) arbetar på 5,8 GHz och har en maximal driftdistans på 10 km.
Vilka dimensioner har drönaren?
Drönarens mått är 18 cm bred, 18 cm djup och 8 cm hög (18 x 18 x 8 cm).
Vad är kontrollvinkelintervallet för drönaren?
Kontrollvinkelintervallet är -80° till +65° i lutning (pitch).
Hur lång garanti har batteriet i DJI Avata Pro-View Combo?
Batteriet har en garanti på 1 år enligt specifikationerna.