Gardena Liano Xtreme Textile Hose 15 m
2Antal kranadaptrar
1 styckAntal per förpackning
JaAquaStop-funktion
4066407501812EAN
Slanglängd 15 mEgenskaper
JaFlexibel hylsa
JaFrosttålig
JaFörhindrar knutar
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 23 maj 2026 11:25
Frakt vid kassa
528 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu528 kr
Lägst senaste 30 dagarna528 kr
Lägst senaste 3 mån528 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Gardena |
| EAN / GTIN | 4066407501812 |
| MPN | 3149913 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 23 maj 2026 11:25 |
| Antal kranadaptrar | 2 |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| AquaStop-funktion | Ja |
| Egenskaper | Slanglängd 15 m |
| Flexibel hylsa | Ja |
| Frosttålig | Ja |
| Förhindrar knutar | Ja |
| Förpackningens innehåll | Munstycke ingår Ja |
| Garantiperiod | 30 År |
| Knacka adapter ingår | Ja |
| Material | Polyvinylklorid (PVC) |
| Maximal inmatningskapacitet vattentryck | 35 Bar |
| Munstycke ingår | Ja |
| Placeringar som kan användas | Ovan jord |
| Producent | Gardena |
| Produktens färg | Svart, Blå, Grå |
| Slangdiameter | 1,3 cm |
| Slanglängd | 15 m |
| Spraypistol inkluderad | Nej |
| Tekniska detaljer | Garantiperiod 30 År |
| Till producentens hemsida | www.proshop.dk/?s=gardena |
| UV-beständig | Ja |
| Varunummer | 3149913 |
| Vikt & dimension | Antal per förpackning 1 styck |
Vanliga frågor
Vad är slangens längd och är den frosttålig?
Slangen är 15 meter lång och är frosttålig, vilket gör den lämplig för utomhusbruk året runt.
Har slangen AquaStop-funktion och förhindrar den knutar?
Ja, slangen har AquaStop-funktion som stoppar vattenflödet när du kopplar bort ett verktyg, och den är designad för att förhindra knutar.
Vilket material är slangen tillverkad av och vad ingår i förpackningen?
Slangen är tillverkad av PVC och förpackningen innehåller ett munstycke samt två kranadaptrar.
Vad är garantitiden för denna slang?
Garantitiden är 30 år, vilket är ovanligt långt för en trädgårdsslang.