Dogman Buddy Dog Mat with Raised Border Grey XXL 122x74cm
JaAvtagbart sängöverdrag
1220 mmBredd
745 mmDjup
7312138057973EAN
Modell Husdjursbädd, bolsterEgenskaper
RektangulärForm
MonotonFärgsättning
JaHalksäkert underlag
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 22 maj 2026 16:43
Frakt vid kassa
479 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu479 kr
Lägst senaste 30 dagarna479 kr
Lägst senaste 3 mån479 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Dogman |
| EAN / GTIN | 7312138057973 |
| MPN | 3179689 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 22 maj 2026 16:43 |
| Avtagbart sängöverdrag | Ja |
| Bredd | 1220 mm |
| Djup | 745 mm |
| Egenskaper | Modell Husdjursbädd, bolster |
| Form | Rektangulär |
| Färgsättning | Monoton |
| Halksäkert underlag | Ja |
| Högsta tvättemperatur | 30 ° C |
| Korrekt användning | inomhus |
| Producent | Dogman |
| Produktens färg | Grå |
| Till producentens hemsida | www.dogman.com/se/ |
| Tvättbar klädsel | Ja |
| Tvättning | Tvättyp Kall maskintvätt |
| Tvättyp | Kall maskintvätt |
| Typ av husdjur | Hund |
| Varunummer | 3179689 |
| Vikt & dimension | Bredd 1220 mm |
Vanliga frågor
Kan överdraget tvättas?
Ja, överdraget är avtagbart och kan tvättas i 30°C.
Har madrassen halksäkert underlag?
Ja, den har ett halksäkert underlag som gör att den ligger stabilt på golvet.
Är Dogman Buddy Dog Mat avsedd för utomhusbruk?
Nej, den är endast avsedd för inomhusbruk.
Vad är det för form på madrassen?
Madrassen är rektangulär och har en upphöjd kant (bolster-modell).