Dogman Pet Bed Classy Memory Foam Oval Beige Large 74x70x32cm
740 mmBredd
700 mmDjup
7312138056709EAN
Modell Husdjursbädd, bolsterEgenskaper
OvalForm
MonotonFärgsättning
30 ° CHögsta tvättemperatur
320 mmHöjd
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 22 maj 2026 15:37
Frakt vid kassa
723 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu723 kr
Lägst senaste 30 dagarna723 kr
Lägst senaste 3 mån723 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Dogman |
| EAN / GTIN | 7312138056709 |
| MPN | 3180087 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 22 maj 2026 15:37 |
| Bredd | 740 mm |
| Djup | 700 mm |
| Egenskaper | Modell Husdjursbädd, bolster |
| Form | Oval |
| Färgsättning | Monoton |
| Högsta tvättemperatur | 30 ° C |
| Höjd | 320 mm |
| Korrekt användning | inomhus |
| Logistikdata | Ursprungsland Kina |
| Producent | Dogman |
| Produktens färg | Beige |
| Stoppningsmaterial | Skum |
| Till producentens hemsida | www.dogman.com/se/ |
| Tvättbar klädsel | Ja |
| Tvättning | Tvättyp Kall maskintvätt |
| Tvättyp | Kall maskintvätt |
| Typ av husdjur | Hund |
| Ursprungsland | Kina |
| Varunummer | 3180087 |
| Vikt & dimension | Bredd 740 mm |
Vanliga frågor
Vilka mått har Dogman Pet Bed Classy Memory Foam Oval Beige Large?
Bädden är 74 cm bred, 70 cm djup och 32 cm hög.
Kan tvättas bädden i maskin?
Ja, högsta tvättemperatur är 30 °C.
Är bädden avsedd för utomhusbruk?
Nej, korrekt användning är inomhus.
Vad är formen på bädden?
Bädden är oval och har en bolsterkant.
Vilket material är memory foam?
Specifikationerna anger inte materialet, men modellen heter Memory Foam, vilket indikerar memory foam-skum.