Honeywell PM45c - label printer - B/W - thermal transfer
Prisjämförelse (1)
Prishistorik
Specifikationer
| Varumärke | Honeywell |
| MPN | 3014299 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 27 maj 2026 02:35 |
| Allmänt | Typ av skrivare Etikettskrivare - termisk överföring - monokrom |
| Anslutningar | 1 x Gigabit LAN - RJ-45 1 x RS-232 - 9 pin D-Sub (DB-9) 1 x USB 2.0 - 4-stifts USB typ B 2 x USB 2.0-värd - 4-stifts USB typ A |
| Anslutningsteknologi | Kabelansluten |
| Bredd | 25.3 cm |
| Dimensioner (BxDxH) | 25.3 cm x 43.2 cm x 18.1 cm |
| Diverse | Inkluderade tillbehör Fast upphängning för media |
| Djup | 43.2 cm |
| ENERGY STAR | Ja |
| Egenskaper | Black Mark-sensor, gapsensor, hacksensor, sensor för papper nästan slut, färgband slut-sensor |
| Energiförbrukning vid drift | 270 watt |
| Erforderlig frekvens | 50/60 Hz |
| Expansion/Anslutning | Anslutningar 1 x Gigabit LAN - RJ-45 1 x RS-232 - 9 pin D-Sub (DB-9) 1 x USB 2.0 - 4-stifts USB typ B 2 x USB 2.0-värd - 4-stifts USB typ A |
| Flash-minne | 512 MB |
| Gränssnitt | USB 2.0, Gigabit LAN, USB 2.0-värd, seriell |
| Höjd | 18.1 cm |
| Inbyggda enheter | LCD-pekskärm |
| Inkluderade tillbehör | Fast upphängning för media |
| Installerat flash-minne (max) | 512 MB |
| Luftfuktighet vid drift | 20 - 80 % (icke-kondenserande) |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Max utskriftsbredd | 108 mm |
| Max utskriftslängd | 4800 mm |
| Max. mediestorlek | Rulle (11,4 cm) |
| Maximal mediestorlek (anpassad) | 114 mm |
| Maximal ytterdiameter på rulle | 213 mm |
| Maxupplösning (svart/vit) | 203 dpi |
| Medföljande kablar | Strömkabel medföljer ej |
| Mediahantering | Mediatyp Etiketter, etiketter utan skyddsskikt, papper i löpande bana, etikettlager, biljetter |
| Mediamatare | 1 x manuell - 1 rulle - Rulle (11,4 cm) |
| Mediatyp | Etiketter, etiketter utan skyddsskikt, papper i löpande bana, etikettlager, biljetter |
| Mediestorlekar | Rulle (1,9 - 11,4 cm) |
| Miljöparametrar | Min temperatur vid drift 5 °C |
| Miljöstandarder | ENERGY STAR Ja |
| Min temperatur vid drift | 5 °C |
| Min. mediestorlek (standard) | 19 mm |
| Mått och vikt | Bredd 25.3 cm |
| Nätdel | Strömadapter - extern |
| Nätspänning | AC 100-240 V |
| Nätverk | Nätverk Printserver |
| Producent | Honeywell |
| Produktbeskrivning | Honeywell PM45c - etikettskrivare - svartvit - termisk överföring |
| Protokoll för administration på distans | SNMP 1, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP |
| RAM | RAM installerat (max) 256 MB |
| RAM installerat (max) | 256 MB |
| Rullens hylsdiameter | 38 mm, 76 mm |
| Skrivare | Utskriftshastighet Upp till 350 mm/sek - max hastighet - 203 dpi |
| Språksimulering | Intermec Printer Language (IPL), Intermec Fingerprint, Intermec Direct Protocol, DPL, ZSim2, Extensible Mark-up Language (XML), PDF |
| Standarder som följs | FCC Klass B-certifierade, RoHS |
| Streckkoder | EAN/JAN, Kod 93, Matrix 2 of 5, Industrial 2 of 5, Kod 39, UCC/EAN-128, Kod 49, ISBT 128, GS1 DataBar, QR-kod, MaxiCode, Aztec-kod, HIBCC, LOGMARS, MicroPDF417, Codabar, Code 128, Kod 11, Kod 16K, UPC, Interfolierad 2 av 5, Postnet, PDF417, MSI-Plessey, Data Matrix, PLANET, Plessey, AIAG, Standard 2 of 5, Grid Matrix Code |
| Strömkonsumtionsställ med | 9.6 watt |
| Strömtillförsel | AC 100-240 V |
| Säkerhetsprotokoll & funktioner | LEAP, WEP, TLS, WPA, WPA2, AES-CCMP, TTLS, PEAP, EAP-FAST |
| Teknik / Formfaktor | SDRAM |
| Till producentens hemsida | honeywell.com |
| Typ av skrivare | Etikettskrivare - termisk överföring - monokrom |
| Utskriftshastighet | Upp till 350 mm/sek - max hastighet |
| Varunummer | 3014299 |
| Vikt | 12.6 kg |
Vanliga frågor
Vilka medietyper kan Honeywell PM45c hantera med sina sensorer?
Honeywell PM45c har Black Mark-sensor, gapsensor, hacksensor, sensor för papper nästan slut och färgband slut-sensor. Detta gör att den kan hantera etiketter med svartmärken, mellanrum, skåror och kontinuerlig media.
Vilka anslutningsmöjligheter har Honeywell PM45c?
Honeywell PM45c har Gigabit LAN (RJ-45), RS-232 (DB-9), USB 2.0 typ B för värdanslutning samt två USB 2.0 typ A-värdportar för anslutning av tillbehör som skanner eller tangentbord.
Vad är strömförbrukningen för Honeywell PM45c?
Honeywell PM45c har en energiförbrukning på 270 Watt vid drift och kräver en frekvens på 50/60 Hz. Den är ENERGY STAR-certifierad.
Vilka fysiska mått har Honeywell PM45c?
Honeywell PM45c har dimensionerna 25,3 cm bredd, 43,2 cm djup och 18,1 cm höjd. Den väger inte angivet, men inkluderar en fast upphängning för media.
Är Honeywell PM45c en färg- eller monokrom skrivare?
Honeywell PM45c är en monokrom (svartvit) etikettskrivare som använder termisk överföringsteknik.