1 styckAntal per förpackning
2Antal ringar
75 mmBredd
4049793052410EAN
Format A4Egenskaper
A4Format
Antal per förpackning 1 styckFörpackning
500 arkHögsta kapacitet
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 23 maj 2026 02:52
Frakt vid kassa
100 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu100 kr
Lägst senaste 30 dagarna100 kr
Lägst senaste 3 mån100 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Esselte |
| EAN / GTIN | 4049793052410 |
| MPN | 3220074 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 23 maj 2026 02:52 |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Antal ringar | 2 |
| Bredd | 75 mm |
| Egenskaper | Format A4 |
| Format | A4 |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Högsta kapacitet | 500 ark |
| Kantförstärkning | Ja |
| Material | Plast |
| Media vikt | 80 g/m ^ |
| Producent | Esselte |
| Produktens färg | Blå |
| Ryggbredd | 7,5 cm |
| Ryggetikett | Ja |
| Ryggficka | Ja |
| Till producentens hemsida | www.esselte.com/ |
| Tumhål | Ja |
| Typ av yta | Mönstrad yta |
| Varunummer | 3220074 |
| Vikt & dimension | Bredd 75 mm |
Vanliga frågor
Hur många ark rymmer Esselte Colour'Breeze arkivmappen?
Mappen har en högsta kapacitet på 500 ark med en mediavikt på 80 g/m².
Vilket format är arkivmappen anpassad för?
Mappen är anpassad för A4-format, med en bredd på 75 mm.
Har mappen kantförstärkning?
Ja, mappen har kantförstärkning för ökad hållbarhet.
Vilket material är arkivmappen tillverkad av?
Mappen är tillverkad av plast (PP).