StarTech.com Extreme Networks 10302 Compatible SFP+ Module - SFP+ transceiver module - 10 GigE
Typ av enhet SFP+ sändar/mottagarmodulAllmänt
KabelanslutenAnslutningsteknik
5.84 cmBredd
10GbEDatalänkprotokoll
10 GbpsDataöverföringshastighet
5.84 cm x 1.39 cm x 1.37 cmDimensioner (BxDxH)
MTBF (genomsnittstid mellan fel) 1,386,624,697 timmarDiverse
1.39 cmDjup
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 26 maj 2026 15:13
Frakt vid kassa
2 985 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu2 985 kr
Lägst senaste 30 dagarna2 985 kr
Lägst senaste 3 mån2 985 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | StarTech.com |
| EAN / GTIN | 065030885324 |
| MPN | 2854875 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 15:13 |
| Allmänt | Typ av enhet SFP+ sändar/mottagarmodul |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Bredd | 5.84 cm |
| Datalänkprotokoll | 10GbE |
| Dataöverföringshastighet | 10 Gbps |
| Dimensioner (BxDxH) | 5.84 cm x 1.39 cm x 1.37 cm |
| Diverse | MTBF (genomsnittstid mellan fel) 1,386,624,697 timmar |
| Djup | 1.39 cm |
| Emballagets bredd | 9 cm |
| Emballagets djup | 11.5 cm |
| Emballagets höjd | 3.1 cm |
| Emballagets vikt | 50 g |
| Energiförbrukning vid drift | 1.3 Watt |
| Expansion/Anslutning | Gränssnitt 1 x Ethernet 10GBase-LR - LC-enkelläge hona x 2 |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Funktioner | Fullt duplexläge, Digital Diagnostics Monitoring (DDM) |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 10GBase-LR - LC-enkelläge hona x 2 |
| Höjd | 1.37 cm |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 1,386,624,697 timmar |
| Max överföringsavstånd | 10 km |
| Mått och vikt | Bredd 5.84 cm |
| Mått och vikt (brutto) | Emballagets bredd 9 cm |
| Nätverksfunktioner | Anslutningsteknik Kabelansluten |
| OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer | Extreme Networks 10302 |
| Optisk våglängd | 1310 nm |
| Producent | StarTech.com |
| Produktbeskrivning | StarTech.com Extreme Networks 10302 Compatible SFP+ Module, 10GBASE-LR, 10GbE Single Mode (SMF) Fiber Optic Transceiver, 10GE Gigabit Ethernet SFP+, LC 10km, 1310nm, DDM, Mini GBIC Module - Lifetime Warranty (10302-ST) - SFP+ sändar/mottagarmodul - 10GbE |
| Standarder som följs | FCC, MSA |
| Strömtillförsel | Energiförbrukning vid drift 1.3 Watt |
| Till producentens hemsida | www.StarTech.com |
| Typ av enhet | SFP+ sändar/mottagarmodul |
| Typ av kablage | 10GBase-LR |
| Varunummer | 2854875 |
| Vikt | 21 g |
Vanliga frågor
Vilken dataöverföringshastighet stöder denna SFP+ modul?
Modulen stöder en dataöverföringshastighet på 10 Gbps och använder 10GbE som datalänkprotokoll.
Vilka är måtten på StarTech.com Extreme Networks 10302 kompatibla SFP+ modul?
Modulen har dimensionerna 5,84 cm (bredd) x 1,39 cm (djup) x 1,37 cm (höjd).
Är denna SFP+ modul kompatibel med Extreme Networks 10302?
Ja, modulen är specifikt märkt som kompatibel med Extreme Networks 10302.