2 cmBredd, bärrem
7312132130023EAN
Lämplig för HundEgenskaper
MonokromatisktFärgsättning
62 cmHalsmått (max)
38 cmHalsmått (min)
HundLämplig för
NylonMaterial
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 22 maj 2026 20:53
Frakt vid kassa
136 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu136 kr
Lägst senaste 30 dagarna136 kr
Lägst senaste 3 mån136 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Dogman |
| EAN / GTIN | 7312132130023 |
| MPN | 3180861 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 22 maj 2026 20:53 |
| Bredd, bärrem | 2 cm |
| Egenskaper | Lämplig för Hund |
| Färgsättning | Monokromatiskt |
| Halsmått (max) | 62 cm |
| Halsmått (min) | 38 cm |
| Lämplig för | Hund |
| Material | Nylon |
| Maximal överkroppsstorlek | 70 cm |
| Minsta överkroppsstorlek | 50 cm |
| Producent | Dogman |
| Produktens färg | Svart |
| Reflexelement | Ja |
| Till producentens hemsida | www.dogman.com/se/ |
| Varunummer | 3180861 |
| Vikt & dimension | Minsta överkroppsstorlek 50 cm |
| storlek | M-L |
Vanliga frågor
Vilka halsmått passar Dogman H-sele Iris svart 20mm?
Selens halsmått är justerbart från minst 38 cm till max 62 cm.
Vilka överkroppsmått passar selen?
Selen passar hundar med överkroppsstorlek från minst 50 cm till max 70 cm.
Vilket material är selen gjord av?
Selen är tillverkad av nylon och har en bärrem som är 2 cm bred.
Är Dogman H-sele Iris svart 20mm lämplig för hundar?
Ja, selen är specifikt lämplig för hundar enligt produktens egenskaper.