7312132137077EAN
Lämplig för HundEgenskaper
74 cmHalsmått (max)
23 cmHalsmått (min)
HundLämplig för
TygMaterial
100 cmMaximal överkroppsstorlek
80 cmMinsta överkroppsstorlek
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 23 maj 2026 04:09
Frakt vid kassa
395 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu395 kr
Lägst senaste 30 dagarna395 kr
Lägst senaste 3 mån395 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Dogman |
| EAN / GTIN | 7312132137077 |
| MPN | 3180954 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 23 maj 2026 04:09 |
| Egenskaper | Lämplig för Hund |
| Halsmått (max) | 74 cm |
| Halsmått (min) | 23 cm |
| Lämplig för | Hund |
| Material | Tyg |
| Maximal överkroppsstorlek | 100 cm |
| Minsta överkroppsstorlek | 80 cm |
| Producent | Dogman |
| Produktens färg | Svart, Orange |
| Till producentens hemsida | www.dogman.com/se/ |
| Varunummer | 3180954 |
| Vikt & dimension | Minsta överkroppsstorlek 80 cm |
| storlek | XL |
Vanliga frågor
Vilka halsmått passar Dogman Sportsele Emmi orange XL?
Selens halsmått är justerbart från minst 23 cm till max 74 cm.
Vilka bröstmått är selen anpassad för?
Selen passar hundar med en överkroppsstorlek (bröstomfång) mellan 80 cm och 100 cm.
Vilket material är Dogman Sportsele Emmi orange XL tillverkad i?
Selen är tillverkad i tyg.
Vilka färger finns Dogman Sportsele Emmi orange XL i?
Selen har färgerna svart och orange.
Är Dogman Sportsele Emmi orange XL lämplig för hundar?
Ja, selen är specifikt lämplig för hundar.