Dogman Iris Nylon Hundkoppel Svart S 15mmx180cm
1,5 cmBredd, bärrem
7312132231010EAN
Lämplig för HundEgenskaper
JaHandögla
HundLämplig för
1,8 mLängd
NylonMaterial, bärrem
223101Modell
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 23 maj 2026 15:56
Frakt vid kassa
107 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu107 kr
Lägst senaste 30 dagarna107 kr
Lägst senaste 3 mån107 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Dogman |
| EAN / GTIN | 7312132231010 |
| MPN | 3180999 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 23 maj 2026 15:56 |
| Bredd, bärrem | 1,5 cm |
| Egenskaper | Lämplig för Hund |
| Handögla | Ja |
| Lämplig för | Hund |
| Längd | 1,8 m |
| Material, bärrem | Nylon |
| Producent | Dogman |
| Produktens färg | Svart |
| Produkttyp | Vanligt koppel |
| Reflexelement | Ja |
| Till producentens hemsida | www.dogman.com/se/ |
| Typ av koppel | Band |
| Varunummer | 3180999 |
| Vikt & dimension | Längd 1,8 m |
| storlek | S |
Vanliga frågor
Vilken bredd har kopplet?
Kopplets bärrem har en bredd på 1,5 cm.
Hur långt är kopplet?
Kopplet är 1,8 meter långt.
Har kopplet reflexdetaljer?
Ja, kopplet har reflexelement för ökad synlighet i mörker.
Är kopplet försett med en handögla?
Ja, kopplet har en handögla för bekvämare grepp.
Vilket material är kopplet tillverkat av?
Bärremmen är tillverkad av nylon.