7312132132034EAN
Lämplig för HundEgenskaper
MonokromatisktFärgsättning
34 cmHalsmått (max)
HundLämplig för
NätMaterial
75 cmMaximal överkroppsstorlek
50 cmMinsta överkroppsstorlek
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 22 maj 2026 17:46
Frakt vid kassa
163 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu163 kr
Lägst senaste 30 dagarna163 kr
Lägst senaste 3 mån163 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Dogman |
| EAN / GTIN | 7312132132034 |
| MPN | 3180890 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 22 maj 2026 17:46 |
| Egenskaper | Lämplig för Hund |
| Färgsättning | Monokromatiskt |
| Halsmått (max) | 34 cm |
| Lämplig för | Hund |
| Material | Nät |
| Maximal överkroppsstorlek | 75 cm |
| Minsta överkroppsstorlek | 50 cm |
| Producent | Dogman |
| Produktens färg | Svart |
| Till producentens hemsida | www.dogman.com/se/ |
| Varunummer | 3180890 |
| Vikt & dimension | Minsta överkroppsstorlek 50 cm |
| storlek | L |
Vanliga frågor
Vilka halsmått passar Meshsele Iris i storlek L?
Halsmåttet för storlek L är max 34 cm.
Vilken överkroppsstorlek (omfång) är Meshsele Iris L avsedd för?
Den är avsedd för en överkroppsstorlek mellan 50 och 75 cm.
Är Meshsele Iris en västsele eller en annan typ av sele?
Det är en västsele enligt modellbeteckningen.
Vilket material är Meshsele Iris tillverkad i?
Den är tillverkad av nätmaterial.
Är Meshsele Iris lämplig för hundar?
Ja, den är specifikt lämplig för hundar.