1,5 cmBredd, bärrem
7312132130016EAN
Lämplig för HundEgenskaper
MonokromatisktFärgsättning
40 cmHalsmått (max)
26 cmHalsmått (min)
HundLämplig för
NylonMaterial
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 22 maj 2026 18:09
Frakt vid kassa
129 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu129 kr
Lägst senaste 30 dagarna129 kr
Lägst senaste 3 mån129 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Dogman |
| EAN / GTIN | 7312132130016 |
| MPN | 3180860 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 22 maj 2026 18:09 |
| Bredd, bärrem | 1,5 cm |
| Egenskaper | Lämplig för Hund |
| Färgsättning | Monokromatiskt |
| Halsmått (max) | 40 cm |
| Halsmått (min) | 26 cm |
| Lämplig för | Hund |
| Material | Nylon |
| Maximal överkroppsstorlek | 50 cm |
| Minsta överkroppsstorlek | 38 cm |
| Producent | Dogman |
| Produktens färg | Svart |
| Reflexelement | Ja |
| Till producentens hemsida | www.dogman.com/se/ |
| Varunummer | 3180860 |
| Vikt & dimension | Minsta överkroppsstorlek 38 cm |
| storlek | XS-S |
Vanliga frågor
Vilka halsmått passar Dogman H-sele Iris svart 15mm?
Selens halsmått är justerbart från minst 26 cm till max 40 cm.
Vilka överkroppsstorlekar passar selen?
Selen passar hundar med en överkroppsstorlek (omkrets) från minst 38 cm till max 50 cm.
Vilket material är selen gjord av?
Selen är tillverkad av nylon.
Hur bred är bärremmen på selen?
Bärremmens bredd är 1,5 cm.
Är selen lämplig för hundar?
Ja, selen är specifikt lämplig för hundar enligt produktens egenskaper.