Dogman Rex Reflekterande säkerhetsväst för hundar Gul XS Längd: 16cm Bröst: 20-28cm
storlek XSDesign
7312132607501EAN
MonokromatisktFärgsättning
PolyesterHuvudmaterial
20 - 28 cmMagens omkretsintervall
Huvudmaterial PolyesterMaterial
260750Modell
DogmanProducent
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 22 maj 2026 20:14
Frakt vid kassa
142 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu142 kr
Lägst senaste 30 dagarna142 kr
Lägst senaste 3 mån142 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Dogman |
| EAN / GTIN | 7312132607501 |
| MPN | 3181165 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 22 maj 2026 20:14 |
| Design | storlek XS |
| Färgsättning | Monokromatiskt |
| Huvudmaterial | Polyester |
| Magens omkretsintervall | 20 - 28 cm |
| Material | Huvudmaterial Polyester |
| Producent | Dogman |
| Produktens färg | Gul |
| Reflexelement | Ja |
| Ryggens längd | 16 cm |
| Till producentens hemsida | www.dogman.com/se/ |
| Tvättning | Tvättyp Handtvätt |
| Tvättyp | Handtvätt |
| Varunummer | 3181165 |
| Vikt & dimension | Magens omkretsintervall 20 - 28 cm |
| storlek | XS |
Vanliga frågor
Vilken hundstorlek passar Dogman Rex säkerhetsväst i storlek XS?
Storlek XS är avsedd för hundar med en rygglängd på 16 cm och en bröstomkrets (mage) på 20–28 cm.
Är västen utrustad med reflexer?
Ja, västen har reflexelement för ökad synlighet i mörker.
Vilket material är västen tillverkad i?
Huvudmaterialet är polyester.