VARTA Batteries 3701 Zinc-Air Battery
1 styckAntal batterier medföljer
1 styckAntal per förpackning
Batteriteknik LitiumBatteri
PrismatiskBatteriets formfaktor
1600 mAhBatterikapacitet
6 whBatterikapacitet (wattimmar)
6 VBatterispänning
6VBatteristorlek/-ar
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 07:32
Frakt vid kassa
73 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu73 kr
Lägst senaste 30 dagarna73 kr
Lägst senaste 3 mån73 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | VARTA |
| EAN / GTIN | 4891199001093 |
| MPN | 3326643 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 07:32 |
| Antal batterier medföljer | 1 styck |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Batteri | Batteriteknik Litium |
| Batteriets formfaktor | Prismatisk |
| Batterikapacitet | 1600 mAh |
| Batterikapacitet (wattimmar) | 6 wh |
| Batterispänning | 6 V |
| Batteristorlek/-ar | 6V |
| Batteriteknik | Litium |
| Batterityp | Engångsbatteri |
| Brand kompatibilitet | Varje varumärke |
| Bredd | 35 mm |
| Djup | 36 mm |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 85065090 |
| Höjd | 19,5 mm |
| Logistikdata | Harmonized System (HS)-kod 85065090 |
| Miljökrav | Temperatur vid drift -40 - 60 ° C |
| Producent | GP |
| Produktens färg | Svart |
| Produktstorlek (BxDxH) | 35 x 36 x 19,5 mm |
| Temperatur vid drift | -40 - 60 ° C |
| Till producentens hemsida | www.varta.com |
| Ursprungsland | Japan |
| Varunummer | 3221182 |
| Vikt | 37 g |
| Vikt & dimension | Bredd 35 mm |
| Övrigt | Batteriets formfaktor Prismatisk |
Vanliga frågor
Vilken batteriteknik använder GP Professional camera battery CR-P2?
Batteriet använder litiumteknik med en spänning på 6 V och en kapacitet på 6 Wh.
Vilka temperaturer tål GP Professional camera battery CR-P2?
Batteriet är specificerat för drift vid temperaturer mellan -40 °C och 60 °C.
Är GP Professional camera battery CR-P2 kompatibelt med alla kameramärken?
Ja, enligt specifikationerna är batteriet kompatibelt med varje varumärke.
Hur många batterier ingår i förpackningen av GP Professional camera battery CR-P2?
Förpackningen innehåller 1 styck batteri.