Shelly Pro Dual Cover PM
JaBluetooth
4.2Bluetooth-version
53 mmBredd
JaDIN-skena
20 Schedules, Webhooks (URL actions): 20 with 5 URLs per hook, Scripting mJS, MQTTDen fast programvarans funktioner
Inbyggd display JaDisplay
LCDDisplaytyp
59 mmDjup
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 23 maj 2026 05:40
Frakt vid kassa
1 158 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 158 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 158 kr
Lägst senaste 3 mån1 158 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Shelly |
| EAN / GTIN | 3800235268124 |
| MPN | 3199644 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 23 maj 2026 05:40 |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 4.2 |
| Bredd | 53 mm |
| DIN-skena | Ja |
| Den fast programvarans funktioner | 20 Schedules, Webhooks (URL actions): 20 with 5 URLs per hook, Scripting mJS, MQTT |
| Display | Inbyggd display Ja |
| Displaytyp | LCD |
| Djup | 59 mm |
| Flashminne | 8 MB |
| Högsta strömstyrka | 16 A |
| Höjd | 96 mm |
| Höjd över havet | 2000 m |
| Hörbart larm | Ja |
| Inbyggd display | Ja |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 30 - 70% |
| Kabelsektion | 0.5 - 2.5 mm ² |
| Kontakta tillverkaren | www.shelly.com/de/pages/contact |
| LED-indikatorer | Bluetooth, LAN, Energiljus, Wi-Fi |
| Material | Plast |
| Maximalt åtdragningsmoment | 0,4 nm |
| Miljökrav | Temperatur vid drift -20 - 40 ° C |
| Producent | Shelly |
| Produkt med dubbla användningsområden | Ja |
| Strömkälla av typen | AC |
| Strömtillförsel | Strömkälla av typen AC |
| Tekniska detaljer | Material Plast |
| Temperatur vid drift | -20 - 40 ° C |
| Varunummer | 3199644 |
| Vikt | 150 g |
| Vikt & dimension | Bredd 53 mm |
| Visade energiförbrukning enheter | A, V, w |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-räckvidd | 30 m |
| Wi-Fi-standard | Wi-Fi 4 (802.11n) |
Vanliga frågor
Kan Shelly Pro Dual Cover PM monteras på DIN-skena?
Ja, enheten är designad för DIN-skena-montering, vilket gör den lämplig för elcentraler.
Vilken typ av display har Shelly Pro Dual Cover PM?
Den har en inbyggd LCD-display som visar information direkt på enheten.
Vad är den maximala strömstyrkan för Shelly Pro Dual Cover PM?
Enheten klarar en högsta strömstyrka på 16 A.
Stöder Shelly Pro Dual Cover PM Bluetooth?
Ja, den har Bluetooth 4.2 för trådlös kommunikation.
Vilka programmerings- och automatiseringsfunktioner har Shelly Pro Dual Cover PM?
Den stöder 20 scheman, 20 webhooks med 5 URL:er per hook, scripting via mJS och MQTT.