Shelly Qubino Wave 1
110 - 240 VAC-inspänning
1 styckAntal per förpackning
42 mmBredd
16 ABrytförmåga
24 - 48 VDC-spänningsområde
0,5 - 1,5 mm ²De elektriska ledningarnas storleksintervall
16 mmDjup
3800235269039EAN
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 23 maj 2026 01:20
Frakt vid kassa
294 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu294 kr
Lägst senaste 30 dagarna294 kr
Lägst senaste 3 mån294 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Shelly |
| EAN / GTIN | 3800235269039 |
| MPN | 3199649 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 23 maj 2026 01:20 |
| AC-inspänning | 110 - 240 V |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Bredd | 42 mm |
| Brytförmåga | 16 A |
| DC-spänningsområde | 24 - 48 V |
| De elektriska ledningarnas storleksintervall | 0,5 - 1,5 mm ² |
| Djup | 16 mm |
| Egenskaper | Modell Smart strömställare |
| Förpackning | Antal per förpackning 1 styck |
| Höjd | 37 mm |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 30 - 70% |
| Kontakta tillverkaren | www.shelly.com/de/pages/contact |
| Material, hölje | Plast |
| Maximal kopplingsspänning (AC) | 240 V |
| Maximal kopplingsspänning (DC) | 30 V |
| Maximal räckvidd inomhus | 40 m |
| Miljökrav | Temperatur vid drift -20 - 40 ° C |
| Monteringssätt | Vägg |
| Producent | Shelly |
| Produktens färg | Blå |
| Radiofrekvens | 868,4 MHz |
| Skyddsfunktioner | Överhettningsskydd, Överbelastningsskydd |
| Strömtillförsel | AC-inspänning 110 - 240 V |
| Stödda radioprotokoll | Z-Wave |
| Sändareffekt | 25 dBmW |
| Temperatur vid drift | -20 - 40 ° C |
| Uppskattad strömförbrukning | 0,3 A |
| Varunummer | 3199649 |
| Vikt | 26 g |
| Vikt & dimension | Bredd 42 mm |
Vanliga frågor
Vilken spänning kräver Shelly Qubino Wave 1?
Shelly Qubino Wave 1 fungerar med AC-inspänning 110-240 V och DC-spänningsområde 24-48 V.
Vad är brytförmågan för Shelly Qubino Wave 1?
Brytförmågan är 16 A, vilket anger den maximala ström som enheten kan hantera.
Vilka mått har Shelly Qubino Wave 1?
Enheten har måtten 42 mm bredd, 37 mm höjd och 16 mm djup.
Vilken ledningsstorlek stöder Shelly Qubino Wave 1?
De elektriska ledningarnas storleksintervall är 0,5 - 1,5 mm².
Vilken luftfuktighet är lämplig för drift av Shelly Qubino Wave 1?
Den relativa operativa luftfuktigheten bör vara mellan 30% och 70%.