Sharp XL-B512 - micro system
Typ av produkt MikrosystemAllmänt
Kontakter USB (4 pin USB typ A) - fram Linjeingång för ljud (minihörlurskontakt, stereo 3,5 mm) - framAnslutningar
2Antal batterier som behövs
2Antal batterier som medföljer
6Antal fabriksinställda tonkontroller
40 förinställda stationerAntal förinställda stationer
2 kanalerAntal utgångskanaler
JaBaskontroll
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 14 maj 2026 02:13
Frakt vid kassa
1 093 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Inte tillräckligt med prisdata för att visa en graf ännu.
Lägsta pris nu1 093 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 093 kr
Lägst senaste 3 mån1 093 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Sharp |
| EAN / GTIN | 4974019160450 |
| MPN | 2932914 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 14 maj 2026 02:13 |
| Allmänt | Typ av produkt Mikrosystem |
| Anslutningar | Kontakter USB (4 pin USB typ A) - fram Linjeingång för ljud (minihörlurskontakt, stereo 3,5 mm) - fram |
| Antal batterier som behövs | 2 |
| Antal batterier som medföljer | 2 |
| Antal fabriksinställda tonkontroller | 6 |
| Antal förinställda stationer | 40 förinställda stationer |
| Antal utgångskanaler | 2 kanaler |
| Baskontroll | Ja |
| Batteriets formfaktor | AAA-typ |
| Bildskärmstyp | LED-skärm |
| Dimensioner (BxDxH) / Vikt | Huvudenhet: 17 cm x 22 cm x 15 cm / 1.73 kg Högtalarsystem: 14.5 cm x 17.7 cm x 22.3 cm / 1.1 kg |
| Diskantkontroll | Ja |
| Display | Bildskärmstyp LED-skärm |
| Diverse | Komponenter Färg / material Högtalarsystem - trä |
| Egenskaper | Ljudstyrka |
| Energiförbrukning vid drift | 34 Watt |
| Equalizer | Fabriksinställda tonkontroller Live, Dans, Rock, Jazz, Pop, Klassisk |
| Fabriksinställda tonkontroller | Live, Dans, Rock, Jazz, Pop, Klassisk |
| Fjärrkontroll | Batteriets formfaktor AAA-typ |
| Funktioner | CD-/MP3-spelare, digital spelare, radio, Bluetooth ljudmottagare |
| Färg | Svart |
| Högsta utström/totalt | 40 Watt |
| Högtalare | 2 x högtalare - extern - 7.5 Watt - 60 - 20000 Hz |
| Högtalarsystem | Högtalare 2 x högtalare - extern - 7.5 Watt - 60 - 20000 Hz - 8 ohm - kabelansluten |
| Inkluderade tillbehör | Fjärrkontroll |
| Komponenter Färg / material | Högtalarsystem - trä |
| Kontakter | USB (4 pin USB typ A) - fram Linjeingång för ljud (minihörlurskontakt, stereo 3,5 mm) - fram |
| Källa | CD, USB-radio, Bluetooth |
| Ljudformat | MP3 |
| Ljudkanaler | Stereo |
| Ljudsystem | Ljudkanaler Stereo |
| Medietyp | CD-RW, CD-R, CD-DA |
| Mått och vikt | Vikt 4 kg |
| Nätspänning | AC 230 V (50 Hz) |
| Producent | Sharp |
| Produktbeskrivning | Sharp XL-B512 - mikrosystem |
| Radiosystem | FM - 40 förinställda stationer |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 Watt |
| Strömtillförsel | AC 230 V (50 Hz) |
| Till producentens hemsida | www.sharp.eu/dk |
| Typ | FM - digital radio-tuner |
| Typ av produkt | Mikrosystem |
| Uteffekt | 15 Watt |
| Uteffekt / total | 15 Watt |
| Utgångsström (per kanal) | 7.5 Watt |
| Varunummer | 2932914 |
| Vikt | 4 kg |
Vanliga frågor
Vilka anslutningsmöjligheter har Sharp XL-B512?
Sharp XL-B512 har en USB-A-port (4 pin) på framsidan samt en 3,5 mm stereokontakt för linjeingång på framsidan.
Hur många förinställda radiostationer kan jag spara?
Du kan spara upp till 40 förinställda stationer på Sharp XL-B512.
Vad är måtten på huvudenheten och högtalarna?
Huvudenheten mäter 17 cm x 22 cm x 15 cm och väger 1,73 kg. Varje högtalare mäter 14,5 cm x 17,7 cm x 22,3 cm och väger 1,1 kg.
Har Sharp XL-B512 inbyggd bas- och diskantkontroll?
Ja, systemet har både baskontroll och diskantkontroll, samt totalt 6 fabriksinställda tonkontroller.
Vilken typ av batteri använder fjärrkontrollen?
Fjärrkontrollen använder 2 AAA-batterier, som medföljer i förpackningen.