StarTech.com 5G7AINDRM-USB-A-HUB USB Hub - USB 3.2 - 7 porte - Svart
Typ av enhet Hubb - 7 portarAllmänt
11.4 cmBredd
11.4 cm x 6.7 cm x 2.6 cmDimensioner (BxDxH)
Bredd 11.4 cmDimensioner och vikt
Färg SvartDiverse
6.7 cmDjup
0065030898195EAN
21.3 cmEmballagets bredd
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 14 maj 2026 02:14
Frakt vid kassa
2 216 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Inte tillräckligt med prisdata för att visa en graf ännu.
Lägsta pris nu2 216 kr
Lägst senaste 30 dagarna2 216 kr
Lägst senaste 3 mån2 216 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | StarTech.com |
| EAN / GTIN | 065030898195 |
| MPN | 3221831 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 14 maj 2026 02:14 |
| Allmänt | Typ av enhet Hubb - 7 portar |
| Bredd | 11.4 cm |
| Dimensioner (BxDxH) | 11.4 cm x 6.7 cm x 2.6 cm |
| Dimensioner och vikt | Bredd 11.4 cm |
| Diverse | Färg Svart |
| Djup | 6.7 cm |
| Emballagets bredd | 21.3 cm |
| Emballagets djup | 14.9 cm |
| Emballagets höjd | 5.1 cm |
| Emballagets vikt | 500 g |
| Expansion/Anslutning | Gränssnitt 6 x USB 3.2 Gen 2 Type A Battery Charging 1.2 1 x USB 3.2 Gen 1 Type A 1 x USB 3.2 Gen 1 Type B värd 1 x terminalblock |
| Funktioner | Överspänningsskydd, metallhölje, 8KV ESD-skydd (kontakturladdning), 15KV ESD-skydd (luftrumsurladdning), hanterad, stöd för snabbladdning, CLI-hantering, låsbara portar |
| Färg | Svart |
| Gränssnitt | 6 x USB 3.2 Gen 2 Type A Battery Charging 1.2 1 x USB 3.2 Gen 1 Type A 1 x USB 3.2 Gen 1 Type B värd 1 x terminalblock |
| Höjd | 2.6 cm |
| Inkluderade tillbehör | Monteringssats för DIN-skena, terminal blockanslutning |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 95% RH |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 131,406 timmar |
| Max temperatur vid drift | 60 °C |
| Max temperatur vid förvaring | 75 °C |
| Medföljande kablar | 1 x USB-A till USB-B-kabel - 1.8 m |
| Miljöparametrar | Min temperatur vid drift 0 °C |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Min temperatur vid förvaring | -20 °C |
| Mått och vikt (brutto) | Emballagets bredd 21.3 cm |
| Portar | 6 x USB 3.2 Gen 2 + 1 x USB 3.2 Gen 1 |
| Producent | StarTech.com |
| Produktbeskrivning | StarTech.com 7-Port Managed USB Hub with 7x USB-A, Heavy Duty with Metal Industrial Housing, ESD & Surge Protection, Wall/Desk/Din-Rail Mountable, USB 3.0/3.1/3.2 Gen 1 5Gbps - hubb - 7 portar - TAA-kompatibel |
| Standarder som följs | RoHS, WEEE, UASP (USB Attached SCSI Protocol) |
| Statusindikatorer | Portstatus, strömförsörjning |
| TAA-kompatibel | Ja |
| Till producentens hemsida | www.StarTech.com |
| Typ av enhet | Hubb - 7 portar |
| Undertyp | USB |
| Varunummer | 3221831 |
| Vikt | 200 g |
Vanliga frågor
Hur många USB 3.2 Gen 2-portar har denna hub och vilken laddningsstandard stödjer de?
Hubben har 6 st USB 3.2 Gen 2 Type A-portar som stödjer Battery Charging 1.2, vilket möjliggör snabb laddning av enheter.
Vilken typ av anslutning används för att koppla hubben till datorn?
Hubben ansluts till datorn via en USB 3.2 Gen 1 Type B-port (uppströms).
Vad är terminalblocket till för på denna hub?
Hubben har ett terminalblock som troligen används för strömanslutning eller jordning, men specifikationen anger inte dess exakta funktion.
Vilka är hubben fysiska mått?
Hubben mäter 11,4 cm i bredd, 6,7 cm i djup och 2,6 cm i höjd.
Hur många portar har hubben totalt och vilka typer?
Hubben har totalt 7 portar: 6 st USB 3.2 Gen 2 Type A (nedströms) och 1 st USB 3.2 Gen 1 Type B (uppströms för värdanslutning).