Radio, signalAlarm med uppvakningslägen
Typ av produkt Bärbar DAB-radioAllmänt
Anslutningstyp Hörlurar (minihörlurskontakt, stereo 3,5 mm) Linjeingång för ljud (minihörlurskontakt 3,5 mm)Anslutningar
Bluetooth 5.0Anslutningsgränssnitt
Hörlurar (minihörlurskontakt, stereo 3,5 mm) Linjeingång för ljud (minihörlurskontakt 3,5 mm)Anslutningstyp
20 förinställda stationerAntal förinställda stationer
2Antal larm
TeleskopiskAntennformat
Bild saknas
Historik
Prishistorik
Lägsta pris nu692 kr
Lägst senaste 30 dagarna692 kr
Lägst senaste 3 mån692 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Lenco |
| EAN / GTIN | 8711902077534 |
| MPN | 3228354 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 05:55 |
| Alarm med uppvakningslägen | Radio, signal |
| Allmänt | Typ av produkt Bärbar DAB-radio |
| Anslutningar | Anslutningstyp Hörlurar (minihörlurskontakt, stereo 3,5 mm) Linjeingång för ljud (minihörlurskontakt 3,5 mm) |
| Anslutningsgränssnitt | Bluetooth 5.0 |
| Anslutningstyp | Hörlurar (minihörlurskontakt, stereo 3,5 mm) Linjeingång för ljud (minihörlurskontakt 3,5 mm) |
| Antal förinställda stationer | 20 förinställda stationer |
| Antal larm | 2 |
| Antennformat | Teleskopisk |
| Band på digital mottagare | DAB |
| Batteri | Integrerad Batteri Laddningsbart |
| Bredd | 16.5 cm |
| Diagonal storlek | 2.2" |
| Digitala standarder för uppspelning | AAC, MP3 |
| Dimensioner (BxDxH) | 16.5 cm x 4.5 cm x 9.35 cm |
| Display | TFT färg - 2.2" |
| Display för kanalväljare | TFT-skärm |
| Diverse | Inkluderade tillbehör Adapter för växelström |
| Djup | 4.5 cm |
| Emballagets bredd | 17 cm |
| Emballagets djup | 6 cm |
| Emballagets höjd | 12 cm |
| Emballagets vikt | 480 g |
| Equalizer | Ja |
| Funktioner | DAB radio, digital spelare, radio |
| Färg | Vitgrå |
| Förstärkare | Uteffekt / total 2 Watt |
| Högtalare | 1 x högtalare - inbyggd |
| Högtalarsystem | Högtalare 1 x högtalare - inbyggd |
| Höjd | 9.35 cm |
| Inbyggd klocka | Digital klocka, sleep timer, dubbel larmklocka |
| Inkluderade tillbehör | Adapter för växelström |
| Integrerad Batteri | Laddningsbart |
| Kapacitet | 2000 mAh |
| Klocka | Digital klocka, sleep timer, dubbel larmklocka - 2 alarm |
| Ljudformat | AAC, MP3 |
| Ljudsystem | Funktioner DAB radio, digital spelare, radio |
| Material | Plast, metall |
| Mottagarfrekvensområde | FM: 87 - 108 MHz, DAB: 174.928 - 239.2 MHz |
| Mått och vikt | Bredd 16.5 cm |
| Mått och vikt (brutto) | Emballagets bredd 17 cm |
| Nätdel | Strömadapter |
| Producent | Lenco |
| Produktbeskrivning | Lenco PDR-036 - bärbar DAB-radio |
| Radio | DAB/DAB+/FM - 20 förinställda stationer |
| Radiomottagare | Digital radio-tuner - DAB/DAB+/FM |
| Strömkälla | Växelströmsadapter, batteri |
| Strömtillförsel | Nätdel Strömadapter |
| Till producentens hemsida | www.lenco.eu/en/ |
| Timer | Snooze, vila |
| Trådlösa gränssnitt | Bluetooth |
| Typ | TFT - färg |
| Typ av produkt | Bärbar DAB-radio |
| Uteffekt | 2 Watt |
| Uteffekt / total | 2 Watt |
| Varunummer | 3228354 |
| Vikt | 370 g |
| Ytterligare egenskaper | Förinställningsknappar |
| Ytterligare funktioner | RDS-kodare, PLL digital inställning |
Vanliga frågor
Kan jag ställa in två separata alarmtider på Lenco PDR-036?
Ja, radion har två larm med uppvakningslägen som radio eller signal.
Vilken typ av antenn har Lenco PDR-036?
Radion har en teleskopisk antenn för DAB- och FM-mottagning.
Har Lenco PDR-036 Bluetooth?
Ja, den har Bluetooth 5.0 för trådlös anslutning till externa enheter.
Kan jag ansluta hörlurar till Lenco PDR-036?
Ja, den har en 3,5 mm stereohörlursutgång.
Hur många förinställda stationer kan jag spara på Lenco PDR-036?
Du kan spara upp till 20 förinställda stationer.