Lenco MPR-035BK - Compact portable FM radio with LCD display - Black - FM - Mono
Typ av produkt Personlig radioAllmänt
Anslutningstyp Hörlurar (minihörlurskontakt 3,5 mm)Anslutningar
Hörlurar (minihörlurskontakt 3,5 mm)Anslutningstyp
20 förinställda stationerAntal förinställda FM-stationer
20 förinställda stationerAntal förinställda stationer
TeleskopiskAntennformat
3 x D-typ/LR20Batteri
21 cmBredd
Bild saknas
Historik
Prishistorik
Lägsta pris nu334 kr
Lägst senaste 30 dagarna334 kr
Lägst senaste 3 mån334 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Lenco |
| EAN / GTIN | 8711902079712 |
| MPN | 3228343 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 23 maj 2026 23:59 |
| Allmänt | Typ av produkt Personlig radio |
| Anslutningar | Anslutningstyp Hörlurar (minihörlurskontakt 3,5 mm) |
| Anslutningstyp | Hörlurar (minihörlurskontakt 3,5 mm) |
| Antal förinställda FM-stationer | 20 förinställda stationer |
| Antal förinställda stationer | 20 förinställda stationer |
| Antennformat | Teleskopisk |
| Batteri | 3 x D-typ/LR20 |
| Bredd | 21 cm |
| Diagonal storlek | 2.5" |
| Dimensioner (BxDxH) | 21 cm x 5.8 cm x 13.5 cm |
| Display | LCD monokrom - 2.5" |
| Display för kanalväljare | LED-fönster |
| Display-belysning | Ja |
| Diverse | Inkluderade tillbehör Adapter för växelström |
| Djup | 5.8 cm |
| Emballagets bredd | 27 cm |
| Emballagets djup | 7.6 cm |
| Emballagets höjd | 15.8 cm |
| Emballagets vikt | 650 g |
| Energiförbrukning vid drift | 3 Watt |
| Funktioner | Batteristatus |
| Färg | Svart |
| Färg på display-belysning | Vit |
| Högtalare | 1 x högtalare - inbyggd - 0.5 Watt |
| Högtalarsystem | Högtalare 1 x högtalare - inbyggd - 0.5 Watt - 8 ohm |
| Höjd | 13.5 cm |
| Inkluderade tillbehör | Adapter för växelström |
| Ljudsystem | Läge för ljudutgång Mono |
| Läge för ljudutgång | Mono |
| Material | Metall, plast |
| Mottagarfrekvensområde | 87.5 - 108 MHz |
| Mått och vikt | Bredd 21 cm |
| Mått och vikt (brutto) | Emballagets bredd 27 cm |
| Nätdel | Strömadapter + batteri |
| Nätspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Producent | Lenco |
| Produktbeskrivning | Lenco MPR-035 - personlig radio |
| Radio | FM - 20 förinställda stationer |
| Radiomottagare | Digital radio-tuner - FM |
| Specifikationer för drivrutin | Högtalare: 1 x universell drivrutin - 3.5" |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.08 Watt |
| Strömtillförsel | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Till producentens hemsida | www.lenco.eu/en/ |
| Typ | LCD - monokrom |
| Typ av produkt | Personlig radio |
| Utmatning | DC 5.9 V, 0.5 A |
| Varunummer | 3228343 |
| Vikt | 420 g |
| Ytterligare funktioner | PLL digital inställning, bärhandtag, lås med nyckel |
Vanliga frågor
Hur många förinställda FM-stationer kan jag spara?
Du kan spara upp till 20 förinställda FM-stationer.
Vilken typ av batterier använder radion?
Radion drivs med 3 st D-typ/LR20-batterier.
Har radion en hörlursutgång?
Ja, den har en 3,5 mm minihörlurskontakt för hörlurar.
Vilken storlek har displayen?
Displayen är en 2,5-tums monokrom LCD.
Vad är radions mått?
Radion mäter 21 cm i bredd, 5,8 cm i djup och 13,5 cm i höjd.