86 in Lenovo ThinkVision T86 - 3840x2160 (4K) - 60Hz - VA
Prisjämförelse (1)
Prishistorik
Specifikationer
| Varumärke | Lenovo |
| EAN / GTIN | 197531552723 |
| MPN | 3256078 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 23 maj 2026 20:50 |
| Allmänt | Typ av bildskärm LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| Anslutning | Gränssnitt 4 x HDMI HDMI-utgång DisplayPort 2 x LAN 2 x USB-C 3.0 2 x USB 3.0 (Typ A) 2 x USB 2.0 (Typ A) 2 x USB 3.0 (Typ B) RS-232 VGA (HD-15) Linjeutgång för ljud Linjeingång för ljud SPDIF |
| Bakgrundsbelysningsteknik | DLED |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Diagonal storlek | 86" |
| Dimensioner (BxDxH) | 198.2 cm x 9.2 cm x 120.92 cm |
| Diverse | Inkluderade tillbehör Fjärrkontroll, webbkamera, väggfäste, batteri, 2 pennor |
| Egenskaper | 8 mikrofoner, sensor för omgivningsljus, 4K webbkamera, sensor för detektering av människor |
| Emballagets bredd | 211.9 cm |
| Emballagets djup | 27.5 cm |
| Emballagets höjd | 135.3 cm |
| Emballagets vikt | 88 kg |
| Energiklass | Klass G |
| Färg | Korpsvart |
| Färgskala | 85% NTSC, 99% sRGB |
| Färgstöd | 1,07 miljarder färger |
| Gränssnitt | 4 x HDMI HDMI-utgång DisplayPort 2 x LAN 2 x USB-C 3.0 2 x USB 3.0 (Typ A) 2 x USB 2.0 (Typ A) 2 x USB 3.0 (Typ B) RS-232 VGA (HD-15) Linjeutgång för ljud Linjeingång för ljud SPDIF |
| HDR-certifiering | DisplayHDR 10 |
| HDR-format | HDR10 |
| HDR-kapabel | HDR10 / DisplayHDR 10 |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Inbyggda enheter | 8 mikrofoner, sensor för omgivningsljus, 4K webbkamera, sensor för detektering av människor |
| Inbyggt Ethernet | Ja |
| Inkluderade tillbehör | Fjärrkontroll, webbkamera, väggfäste, batteri, 2 pennor |
| Inmatning | Typ Pekskärm |
| Inspänning | AC 100-240 V (50 - 60 Hz) |
| Konfigurering | Quad core ARM Cortex-A73, 4GB RAM, 64GB Flash |
| Kontakta tillverkaren | www.lenovo.com/dk/da/contact/?orgRef=htt... |
| Kontrastförhållande | 4000:1 / 3000000:1 (dynamisk) |
| Ljud | Typ Högtalare - stereo |
| Ljusstyrka | 400 cd/m² |
| Medföljande kablar | 1 x HDMI-kabel 1 x USB-A till USB-B-kabel |
| Mekanisk | VESA-infästningsgränssnitt 800 x 400 mm |
| Mått och vikt (brutto) | Emballagets bredd 211.9 cm |
| Operativsystem | Android 9.0 |
| Paneltyp | VA |
| Pixelhöjd | 0.4935 mm |
| Pixlar per tum | 51 |
| Producent | Lenovo |
| Produktbeskrivning | Lenovo ThinkVision T86 - LED-skärm - 4K - 86" - HDR |
| Responstid | 6,5 ms (normalt) |
| Spänning | AC 100-240 V (50 - 60 Hz) |
| Standarder som följs | RoHS, TUV Rheinland Flicker Free Certification, TÜV Rheinland Low Blue Light |
| Strömförbrukning (max) | 410 watt |
| Strömförbrukning (typisk) | 350 watt |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 193 kWh/1 000 h |
| Strömkonsumtion (vid läge av) | 0.5 watt |
| Strömkonsumtionsvila | 43 watt |
| Strömtillförsel | Inspänning AC 100-240 V (50 - 60 Hz) |
| Till producentens hemsida | lenovo.com |
| Typ | Högtalare - stereo |
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| Typ av enhet | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 86" - pekskärm |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1218179 |
| Ursprunglig upplösning | 4K 3840 x 2160 vid 60 Hz |
| Uteffekt / kanal | 15 watt |
| VESA-infästningsgränssnitt | 800 x 400 mm |
| Varunummer | 3256078 |
Vanliga frågor
Vilka anslutningsmöjligheter har Lenovo ThinkVision T86?
Skärmen har 4 HDMI-ingångar, HDMI-utgång, DisplayPort, 2 LAN, 2 USB-C 3.0, 2 USB 3.0 Typ A, 2 USB 2.0 Typ A, 2 USB 3.0 Typ B, RS-232, VGA, samt ljudingång och ljudutgång (SPDIF).
Vad är dimensionerna på Lenovo ThinkVision T86?
Skärmens mått är 198,2 cm bred, 9,2 cm djup och 120,92 cm hög. Förpackningen är 211,9 cm bred, 27,5 cm djup och 135,3 cm hög.
Vilka inbyggda funktioner har skärmen för interaktivitet?
Skärmen har 8 mikrofoner, en sensor för omgivningsljus, en 4K-webbkamera och en sensor för detektering av människor. Den levereras med två pennor för interaktiv användning.
Vilken typ av panel och upplösning har Lenovo ThinkVision T86?
Det är en 86-tums LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm med VA-panel och 4K-upplösning (3840x2160) med 60 Hz uppdateringsfrekvens. Bildförhållandet är 16:9.
Vad ingår i leveransen förutom skärmen?
Enligt specifikationerna ingår fjärrkontroll, webbkamera, väggfäste, batteri och två pennor.