Ring Video Doorbell Pro (Akku)
Produkttyp Smart dörrklocka - med kameraAllmänt
Trådlös - 802.11b/g/n/axAnslutning
Trådlös - IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6)Anslutningsteknik
Omladdningsbart batteri LaddningsbartBatteri
JaBatteri inkluderat
6.2 cmBredd
JaDag- och nattfunktion
6.2 cm x 2.8 cm x 12.8 cmDimensioner (BxDxH)
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 27 maj 2026 19:05
Frakt vid kassa
2 299 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu2 299 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 893 kr
Lägst senaste 3 mån1 893 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Ring |
| EAN / GTIN | 5054444585116 |
| MPN | 3256236 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 27 maj 2026 19:05 |
| Allmänt | Produkttyp Smart dörrklocka - med kamera |
| Anslutning | Trådlös - 802.11b/g/n/ax |
| Anslutningsteknik | Trådlös - IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) |
| Batteri | Omladdningsbart batteri Laddningsbart |
| Batteri inkluderat | Ja |
| Bredd | 6.2 cm |
| Dag- och nattfunktion | Ja |
| Dimensioner (BxDxH) | 6.2 cm x 2.8 cm x 12.8 cm |
| Diverse | Inkluderade tillbehör Frontplatta, hörnsats, USB-laddningskabel, installationssats, säkerhetsklistermärke |
| Djup | 2.8 cm |
| Egenskaper | Head to Toe Video, 3D Motion Detection, Mörkerkamera med färg, Live View-kontroll, Fågelperspektiv, 150° synfält (horisontellt), 150° synfält (vertikalt) |
| Frekvensband | 2.4 Ghz, 5 GHz |
| Funktioner | 2-vägsradio, stöd för paketaviseringar, realtidsaviseringar |
| Färg | Satinnickel |
| Garanti | 1 års garanti |
| Höjd | 12.8 cm |
| Inkluderade tillbehör | Frontplatta, hörnsats, USB-laddningskabel, installationssats, säkerhetsklistermärke |
| Integrerade komponenter | Mikrofon, högtalare |
| Intelligent assistent | Alexa |
| Internet of Things (IoT) | Kompatibel med Internet of Things (IoT) Ja |
| Kamera | Dag&Natt |
| Kompatibel med Internet of Things (IoT) | Ja |
| Max temperatur vid drift | 50 °C |
| Miljöparametrar | Min temperatur vid drift -20 °C |
| Min temperatur vid drift | -20 °C |
| Mått och vikt | Bredd 6.2 cm |
| Omladdningsbart batteri | Laddningsbart |
| Producent | Ring |
| Produktbeskrivning | Ring Battery Video Doorbell Pro - smart dörrklocka - med helkroppsvy, 3D-rörelsedetektering, nattsikt i färg, 30 dagars kostnadsfri provperiod på Ring Protect - 802.11b/g/n/ax - satinnickel |
| Produkttyp | Smart dörrklocka - med kamera |
| Programvara | Typ Ring Protect (30 dagars testversion) |
| Strömkälla | Batteri, fast |
| Till producentens hemsida | ring.com/ |
| Typ | Ring Protect (30 dagars testversion) |
| Varunummer | 3256236 |
| Videoformat | 1536p |
Vanliga frågor
Vilken Wi-Fi-standard stöder Ring Video Doorbell Pro (Akku)?
Den stöder IEEE 802.11b, g, n och ax (Wi-Fi 6).
Vad är batteritiden för Ring Video Doorbell Pro (Akku)?
Specifikationerna anger att batteriet är laddningsbart och ingår, men anger inte specifik batteritid.
Vilka mått har Ring Video Doorbell Pro (Akku)?
Den har måtten 6,2 cm bred, 2,8 cm djup och 12,8 cm hög.
Vad ingår i leveransen av Ring Video Doorbell Pro (Akku)?
Inkluderade tillbehör är frontplatta, hörnsats, USB-laddningskabel, installationssats och säkerhetsklistermärke.
Vad är synfältet på kameran i Ring Video Doorbell Pro (Akku)?
Kameran har ett horisontellt och vertikalt synfält på 150° vardera.