Electrolux Dammsugare Clean 600 EL61C2OG - vacuum cleaner - canister - ocean green
2 hjulAntal hjul
12 mArbetsradie
283 mmBredd
Typ av askbehållare Utan påseDesign
422 mmDjup
MekaniskEffektstyrning
Effektstyrning MekaniskErgonomi
Munstycke ingår JaFörpackningens innehåll
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
OkändUppdaterad 23 maj 2026 22:54
Frakt vid kassa
1 627 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 627 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 627 kr
Lägst senaste 3 mån1 627 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Electrolux |
| MPN | 3257151 |
| I lager hos | 0 butiker |
| Kontrollerad | 23 maj 2026 22:54 |
| Antal hjul | 2 hjul |
| Arbetsradie | 12 m |
| Bredd | 283 mm |
| Design | Typ av askbehållare Utan påse |
| Djup | 422 mm |
| Effektstyrning | Mekanisk |
| Ergonomi | Effektstyrning Mekanisk |
| Förpackningens innehåll | Munstycke ingår Ja |
| Höjd | 304 mm |
| Kabellängd | 9 m |
| Ljudnivå Lc IEC | 74 dB |
| Luftflöde | 29 l/s |
| Löstagbart filter | Ja |
| Munstycke ingår | Ja |
| Prestanda | Rengöringstyp Torr |
| Producent | Electrolux |
| Produktens färg | Grön |
| På / av-knapp | Ja |
| Rengöringstyp | Torr |
| Rörtyp | Friktionslager |
| Sladdförvaring | Ja |
| Strömförbrukning (vanlig) | 700 W |
| Strömtillförsel | Strömförbrukning (vanlig) 700 W |
| Styrhjul | Ja |
| Till producentens hemsida | www.electrolux.co.uk |
| Tvättbart filter | Ja |
| Typ av askbehållare | Utan påse |
| Vakuum | 18 kPa |
| Varunummer | 3257151 |
| Vikt | 5,4 kg |
| Vikt & dimension | Bredd 283 mm |
| Ändringsbar styrka | Ja |
Vanliga frågor
Hur lång räckvidd har dammsugaren med sin 9-meterskabel och arbetsradie på 12 meter?
Dammsugaren har en kabellängd på 9 meter och en arbetsradie på 12 meter, vilket innebär att du kan dammsuga inom en radie på 12 meter från eluttaget.
Är detta en påslös dammsugare?
Ja, Electrolux Clean 600 EL61C2OG är en påslös dammsugare med en typ av askbehållare utan påse.
Vilken ljudnivå har dammsugaren?
Ljudnivån är 74 dB enligt IEC-standard, vilket är en relativt normal nivå för en dammsugare.
Vad är luftflödet på denna dammsugare?
Luftflödet är 29 liter per sekund, vilket anger hur mycket luft dammsugaren kan flytta.
Hur många hjul har dammsugaren och vilka mått har den?
Dammsugaren har 2 hjul och måtten är: bredd 283 mm, djup 422 mm och höjd 304 mm.