Arozzi Nova 34" Curved VA 3440x1440 165 Hz Gamingskärm - Rosa
Adaptive-SyncAdaptiv synkronisering
178 ° / 178 °Betraktningsvinkel H/V
21:9Bildformat
3440 x 1440Bildskärmsupplösning
NejBluetooth
JaBlåljusreducering
811 mmBredd
NejDaisy Chain

Butiker
Prisjämförelse (3)
maxgaming.se
Ej i lagerUppdaterad 28 maj 2026 15:47
Frakt vid kassa
4 490 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 29 maj 2026 03:41
Frakt vid kassa
4 495 kr
Till butikinet.se
I lagerUppdaterad 27 maj 2026 19:33
Frakt vid kassa
4 495 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu4 490 kr
Lägst senaste 30 dagarna4 490 kr
Lägst senaste 3 mån4 490 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Arozzi |
| EAN / GTIN | 850054766991 |
| MPN | AZ-NO-34T2K165-PNK |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 29 maj 2026 03:41 |
| Adaptiv synkronisering | Adaptive-Sync |
| Betraktningsvinkel H/V | 178 ° / 178 ° |
| Bildformat | 21:9 |
| Bildskärmsupplösning | 3440 x 1440 |
| Bluetooth | Nej |
| Blåljusreducering | Ja |
| Bredd | 811 mm |
| Daisy Chain | Nej |
| DisplayPort | Ja, 2 st 1.4 |
| Djup | 200 mm |
| Energiklass | F |
| Ethernet | Nej |
| Flimmerfri | Ja |
| Färg | Rosa |
| Färgdjup | 8 bitar |
| Färgrymd | 90 % sRGB, 60 % DCI-P3 |
| HDMI | Ja, 2 st 2.0 |
| HDR (High Dynamic Range) | Ja, HDR10 |
| Högtalare | Ja, 2 x 3 W |
| Höj och sänkbar fot | Nej |
| Höjd | 473 mm |
| Hörlursutgång | Ja |
| KVM-switch | Nej |
| Kamera | Nej |
| Kontrast | 4000:1 |
| Ljusstyrka | 350 cd/m² |
| Medföljande tillbehör | VESA-adapter, DP-kabel, Strömadapter, Användarmanual |
| Mikrofon | Nej |
| Mini LED | Nej |
| Paneltyp | VA |
| PbP (Picture by Picture) | Ja |
| PiP (Picture in Picture) | Ja |
| Pivotfunktion | Nej |
| Pixelstorlek | 0,2309 mm |
| RGB | Ja, Färgeffekt på / av |
| Responstid | 1 ms |
| Skärmstorlek | 34 " |
| Tillverkarens garanti | 3 år |
| Tiltbar | Ja, +5°~-15° |
| Touchpanel | Nej |
| USB Type C | Nej |
| USB-hub | Nej |
| Uppdateringsfrekvens | 165 Hz |
| VESA-fäste | Ja, 75 x 75 & 100 x 100 (med medföljande adapter) |
| Vikt | 5,4 kg |
| Vridbar | Nej |
| Välvd | Ja, 1500R |
| WiFi | Nej |
| Ytskikt | Matt |
Vanliga frågor
Vilken typ av panel använder Arozzi Nova 34" och vad är dess upplösning?
Den använder en 34-tums böjd VA-panel med en upplösning på 3440x1440 (WQHD) och bildformatet 21:9.
Vilken uppdateringsfrekvens har skärmen och stöder den adaptiv synkronisering?
Skärmen har en uppdateringsfrekvens på 165 Hz och stöder Adaptive-Sync för att minska skärmrivning.
Vilka anslutningsmöjligheter har Arozzi Nova 34"?
Den har 2 st DisplayPort 1.4, men inga HDMI-portar specificeras. Den saknar Bluetooth och Daisy Chain.
Har skärmen inbyggda högtalare eller blåljusreducering?
Den har blåljusreducering, men inga inbyggda högtalare är specificerade.