Apple iPad Pro 13" - M5 - Wi-Fi 256GB SSD Nanotexturglas Rymdsvart
JaAccelerometer
JaAlternativt läge för USB Typ-C DisplayPort
0 - 3000 mAltitud vid drift
JaAnsiktsigenkänning
1Antal Thunderbolt 3-portar
1Antal externa skärmar som stöds
4Antal inbyggda högtalare
4Antal mikrofoner

Butiker
Prisjämförelse (6)
buyn.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 00:03
Frakt vid kassa
32 390 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 17:22
Frakt vid kassa
32 390 kr
Till butikinet.se
I lagerUppdaterad 24 maj 2026 05:53
Frakt vid kassa
32 390 kr
Till butikkomplett.se
I lagerUppdaterad 24 apr. 2026 21:50
Frakt vid kassa
32 390 kr
Till butikpower.se
OkändUppdaterad 20 maj 2026 00:44
Frakt vid kassa
32 390 kr
Till butikdatabyran.nu
OkändUppdaterad 25 maj 2026 06:37
Frakt vid kassa
32 395 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu32 390 kr
Lägst senaste 30 dagarna32 390 kr
Lägst senaste 3 mån32 390 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Apple |
| EAN / GTIN | 195950400274 |
| MPN | MDYV4KN/A |
| I lager hos | 3 butiker |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 00:03 |
| Accelerometer | Ja |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort | Ja |
| Altitud vid drift | 0 - 3000 m |
| Ansiktsigenkänning | Ja |
| Antal Thunderbolt 3-portar | 1 |
| Antal externa skärmar som stöds | 1 |
| Antal inbyggda högtalare | 4 |
| Antal mikrofoner | 4 |
| Apple Intelligence | Ja |
| Automatisk fokus | Ja |
| Barometer | Ja |
| Batterikapacitet (wattimmar) | 38,99 Wh |
| Batteriteknik | Litium Polymer (LiPo) |
| Batteritålighet i cykler | 1000 |
| Bildskärmens glastyp | Nano-texture glass |
| Bildstabiliserare | Ja |
| Bluetooth-version | 6.0 |
| Bredd | 215,5 mm |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Nej |
| Digital zoom | 5x |
| Djup | 281,6 mm |
| Dolby technologies | Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Digital Plus |
| Effektiva kärnor | 6 |
| Elektronisk kompass | Ja |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| Energiklass | G |
| GPS | Nej |
| Grafikadapterfamilj | Apple |
| Grafikkort, kärnor | 10 |
| Gyroskop | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | Smart HDR 4 |
| Höjd | 31,5 mm |
| Installerat operativsystem | iPadOS 26 |
| Intern lagringskapacitet | 2000 GB |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP42 |
| Internminne | 16 GB |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Kabel inkluderad | USB Type-C |
| Kamerabildformat som stöds | HEIF, JPEG |
| Kameravideoformat som stöds | H.264, HEVC, ProRes |
| Laddningsport USB Typ-C | Ja |
| LiDAR-sensor | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Ljusstyrka | 1000 cd/m² |
| Max uppdateringsfrekvens | 120 Hz |
| Mobil nätverksanslutning | Nej |
| Mobilt nätverksgeneration | Stöds inte |
| NPU (Neural Processor Unit) | Apple Neural Engine (ANE) |
| Neural processor-enhet (NPU) kärnor | 16 |
| Närfältskommunikation (NFC) | Nej |
| Oavbruten videouppspelning | 10 tim |
| Paneltyp | OLED |
| Pixeltäthet | 264 ppi |
| Porträttbelysningseffekter | Contour, High-Key Mono, Självtorkning, Scen, Stage Mono, Studio |
| Prestandakärnor | 4 |
| Processor | M5 |
| Processorfamilj | Apple M |
| Processorkärnor | 10 |
| Produktens färg | Rymdsvart |
| Reflexdämpande ytskikt | Ja |
Vanliga frågor
Vad är skillnaden mellan nanotexturglas och vanligt glas på iPad Pro?
Nanotexturglas är en matt yta som minskar reflexer och bländning, vilket gör skärmen lättare att läsa i starkt ljus. Det är ett tillval som finns på denna modell.
Hur många Thunderbolt-portar har iPad Pro 13" M5?
Den har en Thunderbolt 3 / USB-C-port som stöder hög dataöverföring och anslutning till externa skärmar.
Stöder iPad Pro 13" M5 ansiktsigenkänning?
Ja, den har ansiktsigenkänning via Face ID för säker upplåsning och autentisering.
Hur många högtalare och mikrofoner har iPad Pro 13" M5?
Den har fyra inbyggda högtalare och fyra mikrofoner, vilket ger bra ljud för video och samtal.
Vad är Apple Intelligence och finns det på denna iPad?
Apple Intelligence är en funktion som använder AI för att förbättra användarupplevelsen. Ja, denna iPad Pro stöder Apple Intelligence.