Klipsch The Sevens högtalare (valnöt)
2 stAntal sattelliter
v5.0Bluetooth standard
206,4 mm Bred, 276,22 mm Djup, 415,9 mm HögDimensioner (BxHxD(L/Ø))
JaFjärrkontroll
50 - 25.000 HzFrekvensomfång
ValnötFärg
HDMI ARC. 3,5mm, Optisk, USB, RCAIngångar
StereoLjudbild

Butiker
Prisjämförelse (3)
inet.se
I lagerUppdaterad 23 maj 2026 04:51
Frakt vid kassa
17 990 kr
Till butikelgiganten.se
Ej i lagerUppdaterad 26 maj 2026 10:51
Frakt vid kassa
18 990 kr
Till butikpower.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 15:54
Frakt vid kassa
20 299 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu17 990 kr
Lägst senaste 30 dagarna18 990 kr
Lägst senaste 3 mån18 990 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | KLIPSCH |
| EAN / GTIN | 743878047806 |
| MPN | 1071280 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 15:54 |
| Antal sattelliter | 2 st |
| Bluetooth standard | v5.0 |
| Dimensioner (BxHxD(L/Ø)) | 206,4 mm Bred, 276,22 mm Djup, 415,9 mm Hög |
| Fjärrkontroll | Ja |
| Frekvensomfång | 50 - 25.000 Hz |
| Färg | Valnöt |
| Ingångar | HDMI ARC. 3,5mm, Optisk, USB, RCA |
| Ljudbild | Stereo |
| Medföljande tillbehör | Högtalarkabel, strömkabel, fjärrkontroll, USB-A till USB-B, HDMI-kabel |
| Subwoofer | Ja, 6,5" |
| Uteffekt Total | 200W |
| Utförande | 2.0 |
| Utgångar | SUB |
| Vikt | 10 kg, Per högtalare |
Vanliga frågor
Vilka ingångar har Klipsch The Sevens?
Högtalaren har HDMI ARC, 3,5 mm, optisk, USB och RCA-ingångar.
Vilka mått har Klipsch The Sevens?
Högtalaren är 206,4 mm bred, 276,22 mm djup och 415,9 mm hög.
Har Klipsch The Sevens Bluetooth?
Ja, den har Bluetooth version 5.0.
Vad ingår i paketet med Klipsch The Sevens?
Medföljande tillbehör är högtalarkabel, strömkabel, fjärrkontroll, USB-A till USB-B-kabel och HDMI-kabel.