LEGO 72039 Mario Kart™ – Bowsers slott
Produkttyp Mario Kart - Bowser's slott - byggsatsAllmänt
1068Antal inställda delar
36 cmBredd
36 cm x 26 cm x 21 cmDimensioner
Förpackningstyp BoxDiverse
21 cmDjup
5702017816562EAN
BoxFörpackningstyp

Butiker
Prisjämförelse (5)
proshop.se
Ej i lagerUppdaterad 23 maj 2026 04:00
Frakt vid kassa
699 kr
Till butiknetonnet.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 12:09
Frakt vid kassa
849 kr
Till butikwebhallen.com
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 16:17
Frakt vid kassa
849 kr999 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 22:59
Frakt vid kassa
989 kr
Till butikinet.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 09:27
Frakt vid kassa
999 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu699 kr
Lägst senaste 30 dagarna699 kr
Lägst senaste 3 mån699 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | LEGO |
| EAN / GTIN | 5702017816562 |
| MPN | 3340376 |
| I lager hos | 4 butiker |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 16:17 |
| Allmänt | Produkttyp Mario Kart - Bowser's slott - byggsats |
| Antal inställda delar | 1068 |
| Bredd | 36 cm |
| Dimensioner | 36 cm x 26 cm x 21 cm |
| Diverse | Förpackningstyp Box |
| Djup | 21 cm |
| Förpackningstyp | Box |
| Höjd | 26 cm |
| Kontakta tillverkaren | www.lego.com/en-us/aboutus/lego-group/co... |
| Kvävningsrisk | Ja |
| Leksaken innehåller små delar | Ja |
| Producent | LEGO |
| Produktbeskrivning | LEGO Super Mario 72039 - Mario Kart - Bowser's slott - byggsats |
| Produkttyp | Mario Kart - Bowser's slott - byggsats |
| Säkerhetsvarningar | Kvävningsrisk - små delar, inte för barn under 3 år |
| Tecken/tema | Bowser, Yoshi, Thwomp, Lava Bubble |
| Till producentens hemsida | www.lego.com/en-GB/default.aspx |
| Varningar om kvävningsrisk | Kvävningsrisk Ja |
| Varunummer | 3340376 |
| Ålder | Från 9 år |
Vanliga frågor
Hur många bitar ingår i LEGO Super Mario: Mario Kart – Bowsers slott 72039?
Setet innehåller 1 068 bitar.
Vilka är måtten på den färdigbyggda modellen?
Den färdiga modellen mäter 36 cm x 26 cm x 21 cm.
Vad är förpackningens dimensioner och vikt?
Förpackningen är 46,3 cm lång, 28,4 cm bred och 8,1 cm hög, och väger 1,375 kg.
Innehåller setet små delar som kan vara en kvävningsrisk?
Ja, leksaken innehåller små delar och utgör en kvävningsrisk.
Vilket EAN-nummer har LEGO Super Mario: Mario Kart – Bowsers slott 72039?
EAN-numret är 5702017816562.