LEGO FORTNITE 77075 Peely och Sparkplugs läger
250 styckAntal
NejBatterier krävs
NejBatterier medföljer
191 mmBredd
262 mmDjup
5702017824307EAN
5702017824307EAN / UPC / GTIN
Produkttyp ByggsatsEgenskaper

Butiker
Prisjämförelse (5)
komplett.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 09:44
Frakt vid kassa
159 kr269 kr
Till butiknetonnet.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 19:28
Frakt vid kassa
169 kr
Till butikwebhallen.com
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 03:24
Frakt vid kassa
169 kr199 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 01:23
Frakt vid kassa
199 kr
Till butikinet.se
I lagerUppdaterad 28 apr. 2026 01:13
Frakt vid kassa
219 kr
Till butikproshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 23:15
Frakt vid kassa
229 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu159 kr
Lägst senaste 30 dagarna89 kr
Lägst senaste 3 mån89 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | LEGO |
| EAN / GTIN | 5702017824307 |
| MPN | 3340323 |
| I lager hos | 5 butiker |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 09:44 |
| Antal | 250 styck |
| Batterier krävs | Nej |
| Batterier medföljer | Nej |
| Bredd | 191 mm |
| Djup | 262 mm |
| EAN / UPC / GTIN | 5702017824307 |
| Egenskaper | Produkttyp Byggsats |
| Föreslagen målgrupp | Pojke/flicka |
| Förpackningens bredd | 191 mm |
| Förpackningens höjd | 46 mm |
| Förpackningens innehåll | Batterier medföljer Nej |
| Förpackningstyp | Låda |
| Förpackningsvolym | 2,302 cm ^ |
| Harmonized System (HS)-kod | 95030035 |
| Höjd | 46 mm |
| Kontakta tillverkaren | www.lego.com/en-us/aboutus/lego-group/co... |
| Lastpallens bredd | 126,5 cm |
| Lastpallens bruttovikt | 151,1 kg |
| Lastpallens längd | 120 cm |
| Lastpallens volym | 1214,4 cm ^ |
| Leverantörsfunktioner | Montering krävs Ja |
| Ljudeffekter som stöds | Nej |
| Logistikdata | Ytterförpackningens längd 398 mm |
| Låddjup | 262 mm |
| Material | Plast |
| Montering krävs | Ja |
| Pallens nettovikt | 111,7 kg |
| Producent | LEGO |
| Product preorder date | 01-06-2025 |
| Product reveal date | 24-04-2025 |
| Product street date | 01-06-2025 |
| Produktens färg | Multifärg |
| Produkttyp | Byggsats |
| Rekommenderad ålder (max) | 99 År |
| Rekommenderad ålder (min) | 7 År |
| Strömtillförsel | Batterier krävs Nej |
| Säkerhetsvarning | Säkerhetsvarning Varning! Kvävningsrisk. Små delar. Inte lämplig för barn under 3 år. |
| Till producentens hemsida | www.lego.com/en-GB/default.aspx |
| Ursprungsland | Tjeckien |
| Varunummer | 3340323 |
| Vikt | 291 g |
| Vikt & dimension | Förpackningsvolym 2,302 cm ^ |
| Vikt inkl. förpackning | 291 g |
| Ytterförpackningens bredd | 199 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 2,63 kg |
| Ytterförpackningens höjd | 280 mm |
| Ytterförpackningens längd | 398 mm |
| Ytterförpackningens volym | 22,177 cm ^ |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 5702017986951 |
| Ytterkartongens nettovikt | 2,33 kg |
Vanliga frågor
Vilka LEGO Fortnite-figurer ingår i setet?
Setet innehåller minifigurerna Peely och Sparkplug, båda från Fortnite-universumet.
Hur många bitar har LEGO Fortnite Peely och Sparkplugs läger?
Setet består av 250 bitar.
Vilka är måtten på den färdigbyggda modellen?
Den färdiga modellen mäter 10 cm bred, 9 cm hög och 6 cm djup.
Från vilken ålder rekommenderas detta LEGO-set?
Setet är rekommenderat från 7 år.