CMOSBildsensortyp
4Digital zoom
36 minDriftstid (upp till)
6937224123212EAN
28 cmEmballagets bredd
17.5 cmEmballagets djup
19 cmEmballagets höjd
1.725 kgEmballagets vikt

Butiker
Prisjämförelse (7)
power.se
Ej i lagerUppdaterad 19 maj 2026 02:56
Frakt vid kassa
12 948 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 23:00
Frakt vid kassa
12 949 kr
Till butikcyberphoto.se
Ej i lagerUppdaterad 26 maj 2026 01:48
Frakt vid kassa
12 987 kr
Till butikinet.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 07:27
Frakt vid kassa
12 990 kr
Till butikkomplett.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 05:27
Frakt vid kassa
12 990 kr
Till butikrajalaproshop.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 03:18
Frakt vid kassa
12 990 kr13 390 kr
Till butiknetonnet.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 20:02
Frakt vid kassa
13 399 kr
Till butikwebhallen.com
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 02:28
Frakt vid kassa
13 399 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu12 948 kr
Lägst senaste 30 dagarna12 948 kr
Lägst senaste 3 mån12 948 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | DJI |
| Modell | 5 Pro Fly More Combo (DJI RC2) |
| EAN / GTIN | 6937224123212 |
| MPN | CP.MA.00000894.01 |
| I lager hos | 6 butiker |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 05:27 |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Digital zoom | 4 |
| Driftstid (upp till) | 36 min |
| Emballagets bredd | 28 cm |
| Emballagets djup | 17.5 cm |
| Emballagets höjd | 19 cm |
| Emballagets vikt | 1.725 kg |
| Fjärrkontroll | Ja |
| Fjärrkontrollmodell | RC 2 |
| Flashminne | 42 GB |
| Flashminneskort som stöds | microSDXC |
| Fångstformat | MP4 (MPEG-4 AVC/H.264, HEVC/H.265) |
| Förpackningsinnehåll | Laddningshubb, ND-filteruppsättning (8/32/128), 3 par reservpropeller, USB-C-kabel, Axelväska, Förvaringshölje, 3 intelligenta flygbatterier |
| Gränssnitt | USB |
| Horisontell svävningsprecision | +/- 0,5 meter |
| Högnivåmärke | Fordon |
| Kamera | Inkluderad |
| Kapacitet | 2778 mAh |
| Kategori | Fordon |
| Kontrollvinkelintervall | -135 till 80 grader (dykning), -230 till 95° (roll), +/- 25° (girning) |
| Lågnivåmärke | Drönare |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Max. hastighet | 100° per sekund (tiltning) |
| Max. horisontell hastighet | 19 meter per sekund |
| Maximal nedstigningshastighet | 8 meter/sekund |
| Maximal stigningshastighet | 10 meter/sekund |
| Maximalt servicetak | 6000 m |
| Maximalt stödd kapacitet för flashminneskort | 1 TB |
| Maximalt vindmotstånd | 12 meter per sekund |
| Min temperatur vid drift | -10 °C |
| Mått och vikt (komponenter) | Hopfälld - 9.5 cm x 15.7 cm x 6.8 cm, Utfälld - 18.1 cm x 25.5 cm x 9.1 cm, Batteri - 71.9 g |
| Navigering | GPS/Galileo/BeiDou |
| Omladdningsbart batteri | Laddningsbart |
| Producentens garanti (månader) | 12 |
| Produktlinje | DJI Mini |
| Sensorupplösning | 50 Megapixel |
| Stillbildsformat | RAW, DNG, JPEG |
| Strömkälla | Batteri |
| Teknik | Litiumjon |
| Tillförd spänning | 7.16 V |
| Tillverkarens produkttyp | Drönare |
| Underkategori | Fordon - delar och tillbehör, Fordon - drönare |
| Upplösning för stillbilder | 8192 x 6144 |
| Upplösning för videospelare | 1920 x 1080 (1080p) at 240 fps, 3840 x 2160 (4K) at 120 fps |
| Utomhus | Ja |
| Vertikal svävningsprecision | +/- 0,5 meter |
Vanliga frågor
Vilken typ av bildsensor har DJI Mini 5 Pro och hur stor är den?
Drönaren har en 1-tums CMOS-bildsensor med 50 megapixlar, vilket ger hög detaljrikedom i bilderna.
Hur lång är flygtiden för DJI Mini 5 Pro med ett fulladdat batteri?
Med ett batteri på 2 788 mAh (Li-Ion) kan drönaren flyga i upp till 36 minuter under optimala förhållanden.
Vilken typ av bildstabilisering har DJI Mini 5 Pro?
Den har en 3-axlad mekanisk gimbal som stabiliserar tilt, roll och pan, vilket ger jämna och stabila videor.
Vad är bländaröppningen och vilken digital zoom har DJI Mini 5 Pro?
Bländaröppningen är f/1.8, vilket släpper in mycket ljus. Digital zoomen är 4x, så du kan komma närmare motivet utan att förlora för mycket kvalitet.