Apple Watch Ultra 3 49mm Svart Titan - Terrängloop M/L
LTE4G-standarder
JaAccelerometer
JaAktivitetsspårare
-500 - 9000 mAltitud vid drift
JaAlways-on display
M/LArmbandsstorlek
JaAvisering om låg hjärtfrekvens
JaAvisering om oregelbunden rytm

Butiker
Prisjämförelse (5)
power.se
I lagerUppdaterad 18 maj 2026 22:40
Frakt vid kassa
9 986 kr
Till butikwebhallen.com
I lagerUppdaterad 29 maj 2026 03:18
Frakt vid kassa
9 987 kr
Till butikinet.se
I lagerUppdaterad 28 apr. 2026 00:57
Frakt vid kassa
9 988 kr
Till butikbuyn.se
I lagerUppdaterad 29 maj 2026 03:54
Frakt vid kassa
9 990 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 29 maj 2026 12:47
Frakt vid kassa
9 990 kr
Till butikdatabyran.nu
OkändUppdaterad 29 maj 2026 06:08
Frakt vid kassa
10 095 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu9 986 kr
Lägst senaste 30 dagarna9 986 kr
Lägst senaste 3 mån9 986 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Apple |
| EAN / GTIN | 195950485998 |
| MPN | MF1H4KS/A |
| I lager hos | 3 butiker |
| Kontrollerad | 29 maj 2026 12:47 |
| 4G-standarder | LTE |
| Accelerometer | Ja |
| Aktivitetsspårare | Ja |
| Altitud vid drift | -500 - 9000 m |
| Always-on display | Ja |
| Armbandsstorlek | M/L |
| Avisering om låg hjärtfrekvens | Ja |
| Avisering om oregelbunden rytm | Ja |
| Avtagbar rem | Ja |
| Band färg | Svart, Kol |
| Batteriets livslängd | 42 tim |
| Batteriladdningstid (80 %) | 0,75 tim |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| BeiDou | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Boettens storlek | 49 mm |
| Boettfärg | Svart |
| Boettmaterial | Titan |
| Bredd | 44 mm |
| Detektering av sömnapné | Ja |
| Djup | 49 mm |
| Djupsensor | Ja |
| Drifttid för batteri | 72 tim |
| Elektronisk kompass | Ja |
| FM-radio | Nej |
| Falldetektering | Ja |
| Flash-minne | 64 GB |
| Form | Rektangulär |
| Färgdisplay | Ja |
| GLONASS | Ja |
| GPS | Ja |
| Galileo | Ja |
| Gest med två snabba tryckningar | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Handledsmått | 130 - 210 mm |
| Haptisk återkoppling | Ja |
| Höjdmätare | Ja |
| Hörlursanslutning | Bluetooth |
| Inbyggd kamera | Nej |
| Inbyggd mikrofon | Ja |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP6X |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 90% |
| Klockglas typ | Safir |
| Koprocessorkärnor | 4 |
| Laddare | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Ljusstyrka | 3000 cd/m² |
| Magnetisk laddningskontakt | Ja |
| Militärstandard | MIL-STD-810H |
| Mobil nätverksanslutning | Ja |
| Mobilt nätverksgeneration | 5G |
| Multisportläge | Ja |
| Närfältskommunikation (NFC) | Ja |
| Pekskärm | Ja |
| Pixeltäthet | 326 ppi |
| Processor | S10 |
| Processorkärnor | 2 |
| Processortillverkare | Apple |
Vanliga frågor
Vilka 4G-standarder stöder Apple Watch Ultra 3?
Apple Watch Ultra 3 stöder LTE för mobil anslutning.
Vad är batteritiden för Apple Watch Ultra 3?
Batteritiden är upp till 36 timmar i normalt läge och upp till 72 timmar i strömsparläge.
Vilken höjdintervall kan Apple Watch Ultra 3 hantera?
Klockan fungerar på höjder från -500 meter upp till 9000 meter över havet.
Har Apple Watch Ultra 3 en alltid-på-skärm?
Ja, den har Always-on display så att du kan se tiden och information utan att lyfta handleden.
Vilken storlek är armbandet som medföljer?
Armbandet är i storlek M/L och har färgerna svart och kol.