Apple Watch Ultra 3 49mm (Black Titanium/Black Alpine Loop) M
Golf, löpning, simning, skidor, cykling, vandring, promenader, yoga, snowboarding, strength training, elliptisk, multisport, dans, trappgång, pilates, rullstol, dykning, intervallträning med hög intensitet (HIIT), utomhusrodd, paddling, roddmaskin, nedkylning, kernträning, tai chi, kickboxning, snorkelingAktivitet/sport
YesAlltid på-skärm
Kalender, SMS, E-post, appar, hög och låg hjärtfrekvens, oregelbunden rytm, sömnapné-notifikationer, backtrack, hypertensionAviseringar
Apple PayBetalningsteknik
KlockstilBärstil
195950484977EAN
Safirkristall och keramisk bakre infattningFodralets baksida
RektangulärFodralets form

Butiker
Prisjämförelse (6)
inet.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 23:04
Frakt vid kassa
9 986 kr
Till butikpower.se
I lagerUppdaterad 20 maj 2026 04:53
Frakt vid kassa
9 986 kr
Till butikwebhallen.com
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 17:30
Frakt vid kassa
9 987 kr
Till butikbuyn.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 00:34
Frakt vid kassa
9 990 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 08:59
Frakt vid kassa
9 990 kr
Till butiknetonnet.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 12:27
Frakt vid kassa
9 990 kr
Till butikdatabyran.nu
OkändUppdaterad 28 maj 2026 16:44
Frakt vid kassa
10 095 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu9 986 kr
Lägst senaste 30 dagarna9 986 kr
Lägst senaste 3 mån9 986 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Apple |
| EAN / GTIN | 195950484977 |
| MPN | MF0V4KS/A |
| I lager hos | 5 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 17:30 |
| Aktivitet/sport | Golf, löpning, simning, skidor, cykling, vandring, promenader, yoga, snowboarding, strength training, elliptisk, multisport, dans, trappgång, pilates, rullstol, dykning, intervallträning med hög intensitet (HIIT), utomhusrodd, paddling, roddmaskin, nedkylning, kernträning, tai chi, kickboxning, snorkeling |
| Alltid på-skärm | Yes |
| Aviseringar | Kalender, SMS, E-post, appar, hög och låg hjärtfrekvens, oregelbunden rytm, sömnapné-notifikationer, backtrack, hypertension |
| Betalningsteknik | Apple Pay |
| Bärstil | Klockstil |
| Fodralets baksida | Safirkristall och keramisk bakre infattning |
| Fodralets form | Rektangulär |
| Funktioner | Andra generationens Ultra Wideband-chip, fyrkärnig neural motor |
| Färg | Svart |
| Förinstallerad programvara | Music, GymKit, Find My, Oceanic+, Depth app, Torch |
| Förpackningsstorlek | 49 mm |
| Garanti | 1 års garanti |
| Generationen mobilt bredband | 5G |
| Information om boetten | Svart titan |
| Inkluderade tillbehör | Magnetisk snabbladdare till USB-C-kabel (1 m) |
| Intelligent assistent | Siri |
| Kapacitet | 64 GB |
| Kompatibel med Internet of Things (IoT) | Ja |
| Krontyp | Digital och haptisk feedback |
| Körtid | 42 timmar |
| Körtidsinformation | Normal användning - upp till 42 timme/timmar Lågströmsläge - upp till 72 timme/timmar Outdoor workout with full GPS and heart rate readings - upp till 14 timme/timmar Outdoor workout with GPS and LTE in Low Power Mode with fewer GPS and heart rate readings - upp till 35 timme/timmar |
| Ljudingång | Array med tre mikrofoner |
| Ljudutgång | Dubbla högtalare |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 90% RH (non-condensing) |
| Lägen | Nattläge |
| Låstyp | G-hake |
| Material | Textil |
| Max altitud vid drift | 9000 m |
| Max temperatur vid drift | 55 °C |
| Maxdjup för vattentålighet | 100 m |
| Min temperatur vid drift | -20 °C |
| Navigering | GPS/GLONASS/Galileo/BeiDou/QZSS-mottagare |
| Operativsystem | WatchOS |
| Passar handled med omkrets | 145-190 mm |
| Pixeltäthet | 326 ppi |
| Produkttyp | Smart klocka |
| Robust design | Ja |
| Röstkontrollerad | Direkt |
| SIM-korttyp | Elektroniskt SIM-kort (e-SIM) |
| Satta mål | Ja |
| Sensorer | Miljöljussensor, digital kompass, djupmätare, elektrisk hjärtsensor, blodsyresensor, vattentemperatursensor, optisk hjärtsensor (3:e gen.), alltid aktiv höjdmätare, temperatursensor, high-g accelerometer, gyroskop med högt dynamiskt område |
| Serviceleverantör | Inte specificerad |
| Skydd | Safirglass |
| Specifikationer | Endast ärende: 61.8 g |
| Spårningsdata | Distans, tid, brända kalorier, aktivitet, sovaktivitet, hjärtfrekvens, elevation, blodsyremättnad, takt, sömnstadier, ljudnivå, menstruell cykel, temperatur, ECG, sömnkvalitetspoäng, ägglossningsfasen, medvetenhet, djup |
| Standarder som följs | IEC 60529 IP6X, BFR-fri, PVC-free, kvicksilverfri, MIL-STD-810H, EN13319, Arsenikfri, ISO 22810:2010 |
| Storlek | M |
| Teknik | Litiumjon |
| Tillverkare | Apple |
| Tillverkarens modellnummer | A3281 |
| Trådlös laddning | Ja |
| Trådlöst gränssnitt | LTE, NFC, IEEE 802.11n, Ultra-Wideband (UWB), Bluetooth 5.3 |
| Typ | Pekskärm, anpassningsbar åtgärdsknapp, sidoknapp, dubbeltryck, wrist flick gesture |
| Uppladdningsbart batteri | Ja |
| Upplösning | 422 x 514 pixlar |
| Urtavla | Ja |
| Vibrerande alarm | Ja |
| Värdenhets-OS som stöds | iOS 26 eller senare |
Vanliga frågor
Har Apple Watch Ultra 3 alltid-på-skärm?
Ja, den har en alltid-på-skärm (Always-on display) som gör att du kan se tiden och information utan att lyfta handleden.
Vilka hälsoaviseringar har Apple Watch Ultra 3?
Klockan har aviseringar för låg och hög hjärtfrekvens, oregelbunden rytm, sömnapné-notifikationer och hypertension. Den har även en accelerometer för att upptäcka fall och backtrack-funktion.
Vilken armbandsstorlek och typ ingår?
Klockan levereras med ett svart Alpine Loop-armband i storlek M (Medium). Armbandet är avtagbart, så du kan byta till andra kompatibla armband.