Apple Watch S11 46mm CEL (Slate Titanium/Slate Milanese Loop) M/L
Skidor, Elliptisk, Rullstol, Dans, Paddling, Kickboxning, Trappgång, Multisport, Golf, Intervallträning med hög intensitet (HIIT), Promenader, Roddmaskin, Nedkylning, Vandring, Löpning, Yoga, Utomhusrodd, Snowboarding, Cykling, Pilates, Strength training, Simning, Tai chi, KernträningAktivitet/sport
JaAlltid på-skärm
Hög och låg hjärtfrekvens, E-post, Sömnapné-notifikationer, Hypertoni, Oregelbunden rytm, Appar, Kalender, SMS, BacktrackAviseringar
Apple PayBetalningsteknik
416 x 496 pixlarBildskärmsupplösning
39 mmBredd
KlockstilBärstil
9.7 mmDjup

Butiker
Prisjämförelse (4)
inet.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 08:19
Frakt vid kassa
10 187 kr
Till butikkomplett.se
I lagerUppdaterad 24 maj 2026 16:44
Frakt vid kassa
10 189 kr
Till butikpower.se
I lagerUppdaterad 20 maj 2026 12:12
Frakt vid kassa
10 189 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 29 maj 2026 09:02
Frakt vid kassa
10 190 kr
Till butikdatabyran.nu
OkändUppdaterad 29 maj 2026 08:03
Frakt vid kassa
10 295 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu10 187 kr
Lägst senaste 30 dagarna10 187 kr
Lägst senaste 3 mån10 187 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Apple |
| EAN / GTIN | 195950479577 |
| MPN | MFD44QN/A |
| I lager hos | 3 butiker |
| Kontrollerad | 29 maj 2026 09:02 |
| Aktivitet/sport | Skidor, Elliptisk, Rullstol, Dans, Paddling, Kickboxning, Trappgång, Multisport, Golf, Intervallträning med hög intensitet (HIIT), Promenader, Roddmaskin, Nedkylning, Vandring, Löpning, Yoga, Utomhusrodd, Snowboarding, Cykling, Pilates, Strength training, Simning, Tai chi, Kernträning |
| Alltid på-skärm | Ja |
| Aviseringar | Hög och låg hjärtfrekvens, E-post, Sömnapné-notifikationer, Hypertoni, Oregelbunden rytm, Appar, Kalender, SMS, Backtrack |
| Betalningsteknik | Apple Pay |
| Bildskärmsupplösning | 416 x 496 pixlar |
| Bredd | 39 mm |
| Bärstil | Klockstil |
| Djup | 9.7 mm |
| Fodralets baksida | Metall och safirglas bak |
| Fodralets form | Rektangulär |
| Funktioner | Internationella nödsamtal, Medicinpåminnelse, Brusövervakning, Offline-kartor, Falldetektering, Hjärtfrekvenszoner, Nödläge SOS, Snabbladdning, Samtalshantering, Kör träningsbygge, Ljusstyrka: 2 000 nits, Roaming stöd, Sömnapnédetektering, Stöd för familjeuppstart, Kraschdetektering |
| Färg | Skiffer |
| Färgkategori | Grå |
| Färgstöd | Färg |
| Generationen mobilt bredband | 5G |
| Höjd | 46 mm |
| Information om boetten | Skiffer titan |
| Inkluderade tillbehör | Magnetisk snabbladdare till USB-C-kabel (1 m) |
| Installerad storlek | 64 GB |
| Intelligent assistent | Siri |
| Kompatibel med Internet of Things (IoT) | Ja |
| Kristalltyp | Safirkristall |
| Krontyp | Digital och haptisk feedback |
| Körtid | 24 timmar |
| Körtidsinformation | Lågströmsläge - upp till 38 timmar, Träningstid utomhus med GPS - upp till 8 timmar, Ljuduppspelning - upp till 11 timmar, Normal användning - upp till 24 timmar |
| Laddningstid | 1 timme |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 90 % (icke-kondenserande) |
| Låstyp | Magnetisk stängning |
| Material | 100% återvunnen titan |
| Max altitud vid drift | 3000 m |
| Max temperatur vid drift | 35 °C |
| Maxdjup för vattentålighet | 50 m |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Navigering | GPS/GLONASS/Galileo/BeiDou/QZSS-mottagare |
| Passar handledsstorlek | 150-200 mm |
| Pixeldensitet (ppi) | 326 |
| Producentens garanti (månader) | 24 |
| Produktlinje | Apple Watch |
| Produkttyp | Smart klocka |
| Röstkontrollerad | Direkt |
| SIM-korttyp | Elektroniskt SIM-kort (e-SIM) |
| Satta mål | Ja |
| Sensorer | Optisk hjärtsensor (3:e gen.), Elektrisk hjärtsensor, Blodsyresensor, High-g accelerometer, Alltid aktiv höjdmätare, Djupmätare, Vattentemperatursensor, Gyroskop med högt dynamiskt område, Miljöljussensor, Temperatursensor, Digital kompass |
| Serviceleverantör | Inte specificerad |
| Skydd | Safirglass |
| Specifik absorptionshastighet (SAR) | 0.78 W/kg (handled), 0.97 W/kg (head) |
| Specifikationer | Endast ärende: 43.1 g |
| Spårningsdata | ägglossningsfasen, Sömnkvalitetspoäng, Tid, ECG, Löptakt, Hjärtfrekvens, Steglängd, Mätvärden för simning, Sovaktivitet, Aktivitet, Träningslast, Sömnstadier, Medvetenhet, Ljudnivå, Brända kalorier, Menstruell cykel, Blodsyremättnad, Distans |
| Standarder som följs | Kvicksilverfri, PVC-free, BFR-fri, Arsenikfri, IP6X |
| Storlek | 46 mm |
| Teknik | Litiumjon |
| Tillverkare | Apple |
| Trådlös laddning | Ja |
| Trådlöst gränssnitt | Ultra-Wideband (UWB), IEEE 802.11n, Bluetooth 5.3, LTE |
| Typ | Högtalare |
| Uppladdningsbart batteri | Ja |
| Urtavla | Ja |
| Vibrerande alarm | Ja |
Vanliga frågor
Vilka 4G-standarder stöder Apple Watch S11 46mm CEL?
Den stöder LTE som 4G-standard, vilket möjliggör mobila samtal och data utan att vara kopplad till en iPhone.
Har Apple Watch S11 alltid på-skärm?
Ja, den har en Always-on display (alltid på-skärm) så att du kan se tiden och information utan att lyfta handleden.
Vilka hälsoaviseringar ger Apple Watch S11?
Den ger aviseringar om hög och låg hjärtfrekvens, oregelbunden rytm, hypertoni och sömnapné-notifikationer.
Vad är armbandsstorleken på denna modell?
Armbandsstorleken är M/L (medium/large) och bandet är avtagbart. Färgen är titan.