Apple Watch Series 11 GPS + Cellular 46mm Silver Aluminium Case with Purple Fog Sport Band - M/L
Intervallträning med hög intensitet (HIIT), Rullstol, Kickboxning, Trappgång, Cykling, Yoga, Simning, Vandring, Kernträning, Pilates, Promenader, Nedkylning, Skidor, Löpning, Paddling, Snowboarding, Multisport, Elliptisk, Tai chi, Golf, Roddmaskin, Dans, Utomhusrodd, Strength trainingAktivitet/sport
JaAlltid på-skärm
Sömnapné-notifikationer, Hypertoni, Appar, Kalender, E-post, Hög och låg hjärtfrekvens, Oregelbunden rytm, Backtrack, SMSAviseringar
Apple PayBetalningsteknik
416 x 496 pixlarBildskärmsupplösning
39 mmBredd
KlockstilBärstil
9.7 mmDjup

Butiker
Prisjämförelse (6)
inet.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 15:05
Frakt vid kassa
6 588 kr
Till butikkomplett.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 03:04
Frakt vid kassa
6 589 kr
Till butikpower.se
I lagerUppdaterad 20 maj 2026 14:26
Frakt vid kassa
6 589 kr
Till butikelgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 19:49
Frakt vid kassa
6 590 kr
Till butiknetonnet.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 16:44
Frakt vid kassa
6 595 kr
Till butikdatabyran.nu
OkändUppdaterad 28 maj 2026 02:22
Frakt vid kassa
6 695 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu6 588 kr
Lägst senaste 30 dagarna6 588 kr
Lägst senaste 3 mån6 588 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Apple |
| EAN / GTIN | 195950477955 |
| MPN | MFCR4QN/A |
| I lager hos | 4 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 19:49 |
| Aktivitet/sport | Intervallträning med hög intensitet (HIIT), Rullstol, Kickboxning, Trappgång, Cykling, Yoga, Simning, Vandring, Kernträning, Pilates, Promenader, Nedkylning, Skidor, Löpning, Paddling, Snowboarding, Multisport, Elliptisk, Tai chi, Golf, Roddmaskin, Dans, Utomhusrodd, Strength training |
| Alltid på-skärm | Ja |
| Aviseringar | Sömnapné-notifikationer, Hypertoni, Appar, Kalender, E-post, Hög och låg hjärtfrekvens, Oregelbunden rytm, Backtrack, SMS |
| Betalningsteknik | Apple Pay |
| Bildskärmsupplösning | 416 x 496 pixlar |
| Bredd | 39 mm |
| Bärstil | Klockstil |
| Djup | 9.7 mm |
| Fodralets baksida | Metall och safirglas bak |
| Fodralets form | Rektangulär |
| Funktioner | Internationella nödsamtal, Samtalshantering, Ljusstyrka: 2 000 nits, Falldetektering, Roaming stöd, Medicinpåminnelse, Sömnapnédetektering, Kör träningsbygge, Kraschdetektering, Stöd för familjeuppstart, Offline-kartor, Nödläge SOS, Hjärtfrekvenszoner, Snabbladdning, Brusövervakning |
| Färg | Lila dimma |
| Färgkategori | Lila, Silver |
| Färgstöd | Färg |
| Generationen mobilt bredband | 5G |
| Höjd | 46 mm |
| Information om boetten | Silveraluminium |
| Inkluderade tillbehör | Magnetisk snabbladdare till USB-C-kabel (1 m) |
| Installerad storlek | 64 GB |
| Intelligent assistent | Siri |
| Kompatibel med Internet of Things (IoT) | Ja |
| Krontyp | Digital och haptisk feedback |
| Körtid | 38 timmar |
| Körtidsinformation | Lågströmsläge - upp till 38 timmar, Normal användning - upp till 24 timmar, Ljuduppspelning - upp till 11 timmar, Träningstid utomhus med GPS - upp till 8 timmar |
| Laddningstid | 1 timme |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 90 % (icke-kondenserande) |
| Låstyp | Spänne |
| Material | 100 % återvunnet aluminium |
| Max altitud vid drift | 3000 m |
| Max temperatur vid drift | 35 °C |
| Maxdjup för vattentålighet | 50 m |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Navigering | GPS/GLONASS/Galileo/BeiDou/QZSS-mottagare |
| Passar handledsstorlek | 160-210 mm |
| Pixeldensitet (ppi) | 326 |
| Producentens garanti (månader) | 24 |
| Produktlinje | Apple Watch |
| Produkttyp | Smart klocka |
| Röstkontrollerad | Direkt |
| SIM-korttyp | Elektroniskt SIM-kort (e-SIM) |
| Satta mål | Ja |
| Sensorer | Temperatursensor, Gyroskop med högt dynamiskt område, Djupmätare, Blodsyresensor, Elektrisk hjärtsensor, Optisk hjärtsensor (3:e gen.), High-g accelerometer, Alltid aktiv höjdmätare, Miljöljussensor, Digital kompass, Vattentemperatursensor |
| Serviceleverantör | Inte specificerad |
| Skydd | Ion-X glas |
| Specifik absorptionshastighet (SAR) | 0.78 W/kg (handled), 0.97 W/kg (head) |
| Specifikationer | Endast ärende: 36.9 g |
| Spårningsdata | Aktivitet, Brända kalorier, Hjärtfrekvens, Tid, Ljudnivå, Blodsyremättnad, Träningslast, ägglossningsfasen, Steglängd, Löptakt, ECG, Sömnstadier, Mätvärden för simning, Distans, Sömnkvalitetspoäng, Menstruell cykel, Medvetenhet, Sovaktivitet |
| Standarder som följs | IP6X, PVC-free, Kvicksilverfri, BFR-fri, Arsenikfri |
| Storlek | 46 mm |
| Teknik | Litiumjon |
| Tillverkare | Apple |
| Trådlös laddning | Ja |
| Trådlöst gränssnitt | Ultra-Wideband (UWB), Bluetooth 5.3, IEEE 802.11n, LTE |
| Typ | GymKit, Workout |
| Uppladdningsbart batteri | Ja |
| Urtavla | Ja |
| Vibrerande alarm | Ja |
| Vikt | 36.9 g |
Vanliga frågor
Vilka 4G-standarder stöder Apple Watch S11 46mm CEL?
Denna Apple Watch stöder LTE som 4G-standard, vilket innebär att du kan använda mobildata och ringa samtal utan att ha iPhone i närheten.
Vilka sporter och aktiviteter kan spåras med denna klocka?
Klockan har stöd för ett brett utbud av aktiviteter, bland annat golf, löpning, simning, skidor, cykling, vandring, yoga, styrketräning, HIIT, dans, pilates, rullstol, roddmaskin och många fler.
Har klockan alltid-på-skärm?
Ja, Apple Watch S11 har en alltid-på-skärm (Always-on display), så du kan se tiden och information utan att lyfta handleden.
Vilka hälsovarningar kan klockan ge?
Klockan kan ge aviseringar om oregelbunden hjärtrytm, hög och låg hjärtfrekvens, hypertoni, sömnapné samt backtrack-funktion för navigation.