Apple iPhone 17 Pro Max 1TB Silver

Prisjämförelse (6)
Prishistorik
Specifikationer
| Varumärke | Apple |
| EAN / GTIN | 195950640021 |
| MPN | MFYV4QN/A |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 10:19 |
| 2G-band | 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM |
| 3G UMTS-band | Band 1, Band 2, Band 5, Band 8, Band 10 |
| 3G UMTS-frekvens | 2100, 1900, 850, 900, 1700 EAWS |
| 4G LTE-band | Band 1, Band 2, Band 3, Band 4, Band 5, Band 7, Band 8, Band 12, Band 13, Band 17, Band 18, Band 19, Band 20, Band 25, Band 26, Band 28, Band 30, Band 32, Band 34, Band 38, Band 39, Band 40, Band 41, Band 42, Band 48, Band 66, Band 53 |
| 4G LTE-frekvens | FDD 2100, FDD 1900 PCS, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 700a, FDD 700c, FDD 700b, FDD 800 nedre, FDD 800 övre, FDD 800 DD, FDD 1900+, FDD 850+, FDD 700 APT, FDD 2300 WCS, FDD 1500 L, TDD 2000, TDD 2600, TDD 1900, TDD 2300, TDD 2500, TDD 3500, TDD 3600, FDD 1700 - 2110 AWS-3, Band 53 |
| 5G NR-band | N1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n41, n66, n70, n75, n77, n78, n79, n40, n25, n12, n48, n26, n30, n53 |
| 5G NR-frekvens | FDD 2100, FDD 1900PCS, FDD 1800, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 800, FDD 700APT, TDD TD 2600, TDD TD 2500, FDD AWS-3, FDD AWS-4, SDL DL 1500+, TDD TD 3700, TDD TD 3500, TDD TD 4500, TDD 2300, FDD 1900, n12, TDD 3500, FDD 850, FDD 2300, n53 |
| Ansiktsigenkänning | Ansiktsigenkänning |
| Anslutningstyp | USB Type-C - 24 pin USB-C |
| Antal SIM-kort | Dual-SIM |
| Antal processorkärnor | 6-kärnig |
| Apple Intelligens | Ja |
| Artificiell intelligens processor modell | 16-core Neural Engine |
| Batteriets uthållighet per cykel | 3180 min |
| Batterikapacitet i cykler | 1000 |
| Betalningsteknologi | Apple Pay |
| Bildskärmsupplösning | 2868 x 1320 pixlar |
| Bländare | F/1.78 |
| Bredd | 78 mm |
| Dataöverföring | EDGE, HSPA+, DC-HSDPA, VoLTE, FDD-LTE, TDD-LTE, Gigabit LTE, 5G NR FR1 |
| Diagonal storlek | 6.9" |
| Digitala ljudstandarder som stöds | AAC, MP3, FLAC, Apple Lossless, Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, APAC |
| Digitala videostandarder som stöds | H.264, HEVC, AV1, ProRes |
| Digitalt zoom | 40x |
| Djup | 8.75 mm |
| Effektiva kärnor | 4 |
| Fokusjustering | Automatisk |
| Formfaktor | Beröring |
| Funktioner | Automatisk bildstabilisering, Animoji, Memoji, TueDepth-kamera, Biovideostabilisering, Time-lapse-video med stabilisering, Objektivkorrigering, Djup fusion, Dual Capture-video, Autofokus med fokuspixlar, fotonisk motor, Academy färgkodningssystem, Cinema-läge upp till 4K Dolby Vision vid 30 fps, 4K Dolby Vision videoinspelning upp till 60 fps, 1080p Dolby Vision videoinspelning upp till 60 fps, ProRes videoinspelning upp till 4K vid 60 fps med extern inspelning, Spatial Audio och stereoinspelning, QuickTake-video upp till 4K vid 60 fps i Dolby Vision, vindbrusreduktion, Audio Mix, Focus Pixels, tap to zoom and rotate, next-generation portrait focus and depth control, Apple Log 2 |
| Färg | Silver |
| Förbättringsteknik | Dolby Vision |
| Generationen mobilt bredband | 5G |
| HDR | Ja |
| HDR-läge | Smart HDR 5 |
| HDR-teknik | HDR10 |
| Höjd | 163.4 mm |
| Inkluderade tillbehör | USB-C till USB-C-kabel (1 m) |
| Inmatningsenhet | Multi-touch |
| Intelligent assistent | Siri |
| Internminneskapacitet | 1 TB |
| Kameralägen | Serieläge, ultrarapidvideo, Panorama, Time-lapse-läge, nattläge, porträttläge, Live-foton, Stående belysning, vidvinkeltagning i färg för bilder och Live-bilder, Bioläge, Makrovideo, Macro-läge, Tidsfördröjning (nattläge), Apple ProRAW, spatial video, videoinspelningslogg, Porträttbelysning med sex effekter, Apple Prores RAW |
| Klass för pålitlighet vid upprepade fria fall | Klass B |
| Koldioxidavtryck | 95 kg koldioxidutsläpp |
| Kontrastförhållande | 2000000:1 |
| Linstyp | Fusion telephoto lens |
| Linsöppning | F/1.9 |
| Ljudförbättring | Dolby Digital Plus-ljud, Dolby Atmos ljudteknologi, Dolby Digital-ljud, Spatiellt ljud |
| Ljuskälla | Adaptive True Tone LED-blixt |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 95 % (icke-kondenserande) |
| Material | Heat-forged aluminum, Ceramic Shield |
| Max temperatur vid drift | 35 °C |
| Maxdjup för vattentålighet | 6 m |
| Maximal ljusstyrka | 3000 cd/m² |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Min. brännvidd | 100 mm |
| Minsta brännvidd | 13 mm |
| Navigering | GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS, NavIC |
| Objektivtyp | Fusion ultra wide-angle lens |
Vanliga frågor
Vilka 5G-band stöds av iPhone 17 Pro Max?
iPhone 17 Pro Max stöder ett brett spektrum av 5G NR-band, inklusive n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n41, n66, n70, n75, n77, n78, n79, n40, n25, n12, n48, n26, n30 och n53. Detta innebär att den fungerar med både Sub6 och mmWave-nätverk.
Har iPhone 17 Pro Max en inbyggd accelerometer?
Ja, iPhone 17 Pro Max är utrustad med en accelerometer, vilket möjliggör funktioner som automatisk skärmrotation och stegräkning.
Ingår en AC-adapter i kartongen?
Nej, en AC-adapter ingår inte med iPhone 17 Pro Max. Du måste använda en befintlig laddare eller köpa en separat.
Vilka 4G LTE-band täcks av iPhone 17 Pro Max?
iPhone 17 Pro Max stöder ett stort antal 4G LTE-band, inklusive band 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 30, 32, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66 och 53. Detta ger bred kompatibilitet med olika operatörers nätverk.
Vilken lagringskapacitet har denna modell?
Denna iPhone 17 Pro Max har 1 TB intern lagring, vilket ger gott om utrymme för appar, foton, videor och andra filer.