Apple iPhone 17 Pro Max 256GB - Cosmic Orange

Prisjämförelse (6)
Prishistorik
Specifikationer
| Varumärke | Apple |
| Modell | 17 Pro Max |
| EAN / GTIN | 195950639025 |
| MPN | MFYN4QN/A |
| I lager hos | 4 butiker |
| Kontrollerad | 26 maj 2026 06:03 |
| 2G-band | 900 GSM, 1800 GSM, 850 GSM, 1900 GSM |
| 3G UMTS-band | Band 1, Band 5, Band 8, Band 2, Band 10 |
| 4G LTE-band | Band 17, Band 2, Band 38, Band 40, Band 3, Band 30, Band 19, Band 20, Band 7, Band 18, Band 53, Band 66, Band 48, Band 32, Band 39, Band 42, Band 25, Band 28, Band 12, Band 41, Band 4, Band 1, Band 8, Band 5, Band 13, Band 34, Band 26 |
| 5G NR-band | N70, N30, N2, N79, N5, N40, N26, N78, N75, N28, N66, N8, N20, N53, N12, N7, N3, N25, N1, N38, N41, N48, N77 |
| Ansiktsigenkänning | Ansiktsigenkänning |
| Anslutningstyp | USB Type-C - 24 pin USB-C |
| Antal SIM-kortplatser | Dual-SIM |
| Antal bakkameror | 3 |
| Antal framkameror | 1 |
| Antal processorkärnor | 6-kärnig |
| Betalningsteknologi | Apple Pay |
| Bildskärmsupplösning | 2868 x 1320 pixlar |
| Bländare | F/1.78 |
| Bredd | 78 mm |
| Dataöverföring | DC-HSDPA, VoLTE, TDD-LTE, FDD-LTE, Gigabit LTE, EDGE, HSPA+, 5G NR FR1 |
| Diagonal storlek (metrisk) | 17.5 cm |
| Diagonal storlek för smartphone | 6.9 tum |
| Digitala ljudstandarder som stöds | MP3, Dolby Digital, FLAC, APAC, AAC, Dolby Atmos, Dolby Digital Plus, Apple Lossless |
| Digitala videostandarder som stöds | ProRes, H.264, AV1, HEVC |
| Digitalt zoom | 40 |
| Djup | 8.75 mm |
| EPEAT-kompatibel | Ja |
| EPEAT-nivå | EPEAT Gold |
| Effekt levererad | 4.5 - 42 W |
| Extra funktioner | NFC för tillbehörsidentifiering, Ray tracing med maskinvaruacceleration, Vägassistans via satellit, Apple MagSafe, Andra generationens Ultra Wideband-chip, Fyra mikrofoner av studiokvalitet, iBeacon mikroposition, MIMO-teknik, Neurala acceleratorer, Inriktningsmagnet, SOS i nödfall via satellit, Magnetarray, Live översättning, Röstisolering, Apple N1 trådlös nätverkschip, Stående läge i FaceTime-video, Hitta min via satellit, Vapor Chamber-kylteknik, DisplayPort över USB typ C, Trådad nätverksteknik, Express Transit-kort med kraftreserv, Stöd för Apple TV (2:a eller senare), FaceTime audio, 4K HDR AirPlay-spegling, Mikrofonläge med brett spektrum, åtgärdsknapp, FaceTime-samtal med SharePlay, Genmoji, FaceTime HD (1080p), Snabbladdning, Wi-Fi-samtal, Optisk zoom med bakåtriktad kamera, Skärmdelning, Writing Tools, Kraschdetektering |
| Fokusjustering | Automatisk |
| Funktioner | 1600 nits max ljusstyrka (HDR), Dynamisk ö, True Tone-display, 1 nit minimum ljusstyrka, 3000 nits max ljusstyrka (utomhus), Vidvinkelfärgskärm (P3), Skärm alltid på, Hybrid Log-Gamma (HLG), Haptisk beröring |
| Färg | Kosmisk orange |
| Färgkategori | Orange |
| Färgstöd | Färg |
| Förbättringsteknik | Dolby Vision |
| Förpackningens återvunna innehåll (Kommentar) | återvunna och/eller ansvarsfullt anskaffade träfibrer |
| Generationen mobilt bredband | 5G |
| HDR | Ja |
| HDR-läge | Smart HDR 5 |
| HDR-teknik | HDR10 |
| Huvudkamera | 48 megapixlar |
| Höghastighetskommunikation | 5G NR |
| Höjd | 163.4 mm |
| Infattningstyp | Platt front |
| Inkluderade telefontillbehör | USB-C till USB-C-kabel (1 m) |
| Intelligent assistent | Siri |
| Kamera två | Ja |
| Kameralägen | Porträttläge, Vidvinkeltagning i färg för bilder och Live-bilder, Videoinspelningslogg, Apple ProRAW, Tidsfördröjning (nattläge), Ultrarapidvideo, Ultra-stabiliserad video, Huvudscenen, Time-lapse-läge, Apple Prores RAW, Nattläge, Live-foton, Stående belysning, Serieläge, Porträttbelysning med sex effekter |
| Kapacitet | 256 GB |
| Koldioxidavtryck | 67 kg koldioxidutsläpp |
| Kontrastförhållande | 2000000:1 |
| Linstyp | Fusions teleobjektiv |
| Linsöppning | F/1.9 |
| Ljudförbättring | Dolby Atmos ljudteknologi, Dolby Digital Plus-ljud, Spatiellt ljud, Dolby Digital-ljud |
| Ljuskälla | Adaptive True Tone LED-blixt |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 95 % (icke-kondenserande) |
| Material | Ceramic Shield, Värmebehandlad aluminium |
| Max temperatur vid drift | 35 °C |
| Maxdjup för vattentålighet | 6 m |
| Maximal ljusstyrka | 3000 cd/m² |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Min. brännvidd | 100 mm |
| Minsta brännvidd | 13 mm |
Vanliga frågor
Vilka 5G-band stöds av iPhone 17 Pro Max?
iPhone 17 Pro Max stöder ett brett spektrum av 5G NR-band, inklusive n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n25, n26, n28, n30, n38, n40, n41, n48, n53, n66, n70, n75, n77, n78, n79. Den har även stöd för både Sub6 och mmWave.
Har iPhone 17 Pro Max stöd för 4G LTE i Sverige?
Ja, den stöder flera LTE-band som används i Sverige, bland annat band 1 (2100), band 3 (1800), band 7 (2600), band 8 (900), band 20 (800) och band 28 (700 APT).
Vilka 3G-standarder stöder telefonen?
iPhone 17 Pro Max stöder 3G-standarderna DC-HSDPA, HSPA+ och UMTS, samt flera UMTS-band som band 1 (2100), band 2 (1900), band 5 (850), band 8 (900) och band 10 (1700 AWS).
Ingår en laddare i kartongen?
Nej, enligt specifikationerna ingår ingen AC-adapter i kartongen.
Har telefonen accelerometer?
Ja, iPhone 17 Pro Max är utrustad med en accelerometer.