2 st2.5" (standard)
2 st3.5" (standard)
NejA-RGB
240 mmBredd
JaDammfilter
460 mmDjup
7 stExpansionsplatser
4 stExpansionsplatser vertikalt

Butiker
Prisjämförelse (6)
elgiganten.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 17:25
Frakt vid kassa
1 190 kr1 290 kr
Till butikinet.se
I lagerUppdaterad 26 maj 2026 08:03
Frakt vid kassa
1 190 kr
Till butikkomplett.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 16:05
Frakt vid kassa
1 290 kr
Till butikdatabyran.nu
OkändUppdaterad 28 maj 2026 11:17
Frakt vid kassa
2 190 kr
Till butikbuyn.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 08:01
Frakt vid kassa
2 490 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 190 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 190 kr
Lägst senaste 3 mån1 190 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Corsair |
| Modell | iCUE LINK Reversed |
| EAN / GTIN | 840440407119 |
| MPN | CC-9011324-WW |
| I lager hos | 5 butiker |
| Kontrollerad | 28 maj 2026 17:25 |
| 2.5" (standard) | 2 st |
| 3.5" (standard) | 2 st |
| A-RGB | Nej |
| Bredd | 240 mm |
| Dammfilter | Ja |
| Djup | 460 mm |
| Expansionsplatser | 7 st |
| Expansionsplatser vertikalt | 4 st |
| Fläktkontroller | Nej |
| Fläktplatser bak | 1 st 120mm |
| Fläktplatser botten | 1 st 140mm eller 3 st 120mm |
| Fläktplatser sidan | 2 st 140mm eller 3 st 120mm |
| Fläktplatser topp | 2 st 140mm eller 3 st 120mm |
| Formfaktor | ATX |
| Formfaktor PSU | ATX PS2, ATX-Shift |
| Färg | Svart |
| Höjd | 506 mm |
| Ljuddämpad | Nej |
| Ljudutgång (3.5mm) | Ja, Kombinerad ljud/mikrofon |
| Max bredd moderkort | 277 mm |
| Max höjd CPU-kylare | 170 mm |
| Max längd PSU | 180 mm |
| Max längd grafikkort (standardutförande) | 410 mm |
| Medföljande fläktar | 3 st 120mm, 3 st förinstallerade LX-R 120 iCUE LINK |
| Meshfront | Nej |
| Mikrofoningång (3.5mm) | Ja, Kombinerad ljud/mikrofon |
| Moderkortsstöd | ATX, mATX, Mini-ITX, E-ATX, BTF, PROJECT ZERO, BTF mATX, PROJECT ZERO mATX |
| Radiator bak (max) | 120mm |
| Radiator botten (max) | 120mm |
| Radiator sidan (max) | 280mm, 360mm |
| Radiator topp (max) | 360mm, 280mm |
| Resetknapp | Ja |
| Sidopanel | Glas |
| USB 3.0/3.1 Gen 1 | 2 st, 1 st interna kontakter |
| USB 3.1 Gen2 Type-C | 1 st, 1 st interna kontakter |
| Vikt | 9,1 kg |
Vanliga frågor
Hur många 2,5-tumsenheter och 3,5-tumsenheter rymmer chassit?
Chassit har plats för 2 st 2,5-tumsenheter och 2 st 3,5-tumsenheter, totalt 4 interna fack.
Vilka anslutningar finns på frontpanelen?
Frontpanelen har 2 st USB 3.2 Gen 1 typ A-portar, 1 st USB 3.2 Gen 2 typ C-port samt ljudanslutning.
Hur många fläktar kan jag montera i chassit?
Chassit stöder max 1 bakfläkt, 4 bottenfläktar och 5 toppfläktar.
Har chassit A-RGB-belysning?
Nej, chassit har inte A-RGB-belysning enligt specifikationerna.