Huawei Watch FIT 3 - Grey Nylon
JaAccelerometer
USB-port NejAnslutningar
En storlekArmbandsstorlek
JaAvtagbar rem
GråBand färg
2 cmBandbredd
400 mAhBatterikapacitet
Litium Polymer (LiPo)Batteriteknik

Butiker
Prisjämförelse (5)
elgiganten.se
Ej i lagerUppdaterad 28 maj 2026 23:45
Frakt vid kassa
1 576 kr
Till butikmaxgaming.se
I lagerUppdaterad 28 maj 2026 17:38
Frakt vid kassa
1 599 kr1 890 kr
Till butikpower.se
I lagerUppdaterad 29 maj 2026 16:07
Frakt vid kassa
1 699 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu1 576 kr
Lägst senaste 30 dagarna1 576 kr
Lägst senaste 3 mån1 576 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Huawei |
| EAN / GTIN | 6942103118616 |
| MPN | 3258185 |
| I lager hos | 2 butiker |
| Kontrollerad | 29 maj 2026 16:07 |
| Accelerometer | Ja |
| Anslutningar | USB-port Nej |
| Armbandsstorlek | En storlek |
| Avtagbar rem | Ja |
| Band färg | Grå |
| Bandbredd | 2 cm |
| Batterikapacitet | 400 mAh |
| Batteriteknik | Litium Polymer (LiPo) |
| Batteritid | 10 dagar |
| Batterityp | Inbyggt batteri |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Boettens storlek | 43.2 mm |
| Boettfärg | Silver |
| Boettmaterial | Aluminium |
| Bredd | 36,3 mm |
| Design | Positionering på marknaden Smartwatch |
| Display | Skärmtyp Digital |
| Djup | 43,2 mm |
| Drifttid för batteri | 240 h |
| Egenskaper | Pulsmätare Ja |
| FM-radio | Nej |
| Form | Rektangulär |
| Förpackning | Förpackningens bredd 365 mm |
| Förpackningens bredd | 365 mm |
| Förpackningens höjd | 165 mm |
| Förpackningens innehåll | Kabel inkluderad USB |
| Förslutningstyp | Magnetisk |
| GPS | Ja |
| Garantisedel | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Hörlursanslutning | Bluetooth |
| Inbyggd kamera | Nej |
| Kabel inkluderad | USB |
| Kalenderaviseringar | Ja |
| Kontakta tillverkaren | consumer.huawei.com/dk/support/contact-u... |
| Laddare | Ja |
| Laddningstid | 1,13 h |
| Låddjup | 38 mm |
| Magnetisk laddningskontakt | Ja |
| Magnetometer | Ja |
| Mobila operativsystem som stöds | Android 10.0, Android 11.0, Android 12.0, Android 13.0, Android 8.0, Android 9.0, iOS 13, iOS 13.4, iOS 14, iOS 14.5, iOS 15, iOS 16 |
| Närfältskommunikation (NFC) | Ja |
| Nätverk | GPS Ja |
| PIM (Personal Info Management) | Menstrual cycle |
| Pekskärm | Ja |
| Pixeltäthet | 347 ppi |
| Positionering på marknaden | Smartwatch |
| Prestanda | Inbyggd kamera Nej |
| Producent | Huawei |
| Pulsmätare | Ja |
| SMS-aviseringar | Ja |
| Samtalsaviseringar | Ja |
| Sensor för mätning av syresättningen i blodet | Ja |
| Skärm diagonal | 4,62 cm (1.82") |
| Skärmtyp | AMOLED |
| Smarta aviseringar | Ja |
Vanliga frågor
Vad är skärmstorleken på Huawei Watch Fit 3?
Huawei Watch Fit 3 har en 1,82-tums AMOLED-skärm.
Vilka är måtten på Huawei Watch Fit 3?
Klockans mått är 43 x 36 x 9,9 mm (netto) och den väger 26 gram (netto).
Vilken garanti ingår med Huawei Watch Fit 3?
Producenten ger 1 års garanti på Huawei Watch Fit 3.
Vad är EAN-koden för Huawei Watch Fit 3 i grått?
EAN-koden är 6942103118616.