Brio Long Straight Tracks
Förlängd(cdm) Förlängt nytt släpp
Tidig barndom(cdm) Målgrupper
24(cdm) Tillgänglighetsperiod för reservdelar
inomhus(cdm) Ytterligare användning
4 styckAntal
Batterier krävs NejBatteri
NejBatterier krävs
NejBatterier medföljer
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 23:32
Frakt vid kassa
101 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu101 kr
Lägst senaste 30 dagarna101 kr
Lägst senaste 3 mån101 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Brio |
| EAN / GTIN | 7312350333411 |
| MPN | 33341 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 23:32 |
| (cdm) Förlängt nytt släpp | Förlängd |
| (cdm) Målgrupper | Tidig barndom |
| (cdm) Tillgänglighetsperiod för reservdelar | 24 |
| (cdm) Ytterligare användning | inomhus |
| Antal | 4 styck |
| Batteri | Batterier krävs Nej |
| Batterier krävs | Nej |
| Batterier medföljer | Nej |
| Beställningsbar enhet | Nej |
| Brand kompatibilitet | BRIO |
| Bredd | 235 mm |
| Certifiering | CE, FSC, Grüner Punkt |
| Djup | 165 mm |
| Egenskaper | Modell Del till bilbana |
| Faktureringsenhet | Nej |
| Föreslagen målgrupp | Pojke/flicka |
| Förpackning | Förpackningens bredd 60 mm |
| Förpackningens bredd | 60 mm |
| Förpackningens höjd | 45 mm |
| Förpackningens innehåll | Batterier medföljer Nej |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Förpackningstyp | Låda |
| Höjd | 12 mm |
| Importland (ISO 3166-1) | Tyskland |
| Kommersiell enhetstyp | Enkel konsumentenhet |
| Lager per lastpall | 7 styck |
| Lastpall, beställningsbar enhet | Nej |
| Lastpall, faktureringsenhet | Nej |
| Lastpall, sändningsenhet | Nej |
| Lastpallens bruttovikt | 400 kg |
| Lastpallens totalbredd | 120 cm |
| Lastpallens totalhöjd | 2,19 m |
| Lastpallens totallängd | 80 cm |
| Lastpallstyp | 800 x 1200 mm |
| Leverantörsfunktioner | Montering krävs Nej |
| Logistikdata | Ytterförpackningens bruttovikt 3,1 kg |
| Låddjup | 250 mm |
| Minsta orderkvantitet | 8 styck |
| Montering krävs | Nej |
| Producent | Brio |
| Produktens färg | Trä |
| Produkter per ytterförpackning | 8 styck |
| Rekommenderad ålder (min) | 0,3 År |
| Språk i bruksanvisningen (ISO 639-format) | Franska |
| Språk på förpackningen (ISO 639-format) | Franska |
| Sändningsenhet | Nej |
| Säsong | Permanent, Årets slut |
| Tema | Tracks |
| Till producentens hemsida | www.brio.net/product/all-products |
| Tillgänglig fr.o.m. | 01-07-2016 |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC) | 950300990 |
| Ursprungsland | Kina |
| Varunummer | 2564460 |
| Vikt | 271 g |
| Vikt & dimension | Bredd 235 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 306 g |
| Ytterförpackning, beställningsbar enhet | Nej |
| Ytterförpackning, faktureringsenhet | Nej |
Vanliga frågor
Äger jag ett BRIO-tågset – passar dessa rälsar?
Ja, dessa rälsar är kompatibla med BRIO-systemet enligt specifikationen 'Brand kompatibilitet: BRIO'.
Kan jag använda dessa rälsar utomhus?
Nej, specifikationen anger 'Ytterligare användning: inomhus', så de är endast avsedda för inomhusbruk.
Vad är materialet i rälsen?
Specifikationerna anger certifieringarna CE, FSC och Grüner Punkt, vilket indikerar att de är tillverkade av FSC-certifierat trä, men exakt material anges inte.
Krävs det batterier för att använda dessa rälsar?
Nej, specifikationen anger 'Batterier krävs: Nej' och 'Batterier medföljer: Nej', så de är passiva och kräver inga batterier.