Brio Short Straight Tracks
Förlängd(cdm) Förlängt nytt släpp
Tidig barndom(cdm) Målgrupper
24(cdm) Tillgänglighetsperiod för reservdelar
inomhus(cdm) Ytterligare användning
4 styckAntal
Batterier krävs NejBatteri
NejBatterier krävs
NejBatterier medföljer
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 24 maj 2026 07:58
Frakt vid kassa
94 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu94 kr
Lägst senaste 30 dagarna94 kr
Lägst senaste 3 mån94 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Brio |
| EAN / GTIN | 7312350333343 |
| MPN | 33334 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 24 maj 2026 07:58 |
| (cdm) Förlängt nytt släpp | Förlängd |
| (cdm) Målgrupper | Tidig barndom |
| (cdm) Tillgänglighetsperiod för reservdelar | 24 |
| (cdm) Ytterligare användning | inomhus |
| Antal | 4 styck |
| Batteri | Batterier krävs Nej |
| Batterier krävs | Nej |
| Batterier medföljer | Nej |
| Beställningsbar enhet | Nej |
| Brand kompatibilitet | BRIO |
| Certifiering | CE, FSC, Grüner Punkt |
| Egenskaper | Modell Del till bilbana |
| Faktureringsenhet | Nej |
| Föreslagen målgrupp | Pojke/flicka |
| Förpackning | Förpackningens bredd 60 mm |
| Förpackningens bredd | 60 mm |
| Förpackningens höjd | 60 mm |
| Förpackningens innehåll | Batterier medföljer Nej |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Förpackningstyp | Låda |
| Importland (ISO 3166-1) | Tyskland |
| Kommersiell enhetstyp | Enkel konsumentenhet |
| Lager per lastpall | 7 styck |
| Lastpall, beställningsbar enhet | Nej |
| Lastpall, faktureringsenhet | Nej |
| Lastpall, sändningsenhet | Nej |
| Lastpallens bruttovikt | 370,8 kg |
| Lastpallens totalbredd | 120 cm |
| Lastpallens totalhöjd | 2,19 m |
| Lastpallens totallängd | 80 cm |
| Lastpallstyp | 800 x 1200 mm |
| Leverantörsfunktioner | Montering krävs Nej |
| Logistikdata | Ytterförpackningens bruttovikt 1,61 kg |
| Låddjup | 130 mm |
| Minsta orderkvantitet | 6 styck |
| Montering krävs | Nej |
| Producent | Brio |
| Produktens färg | Trä |
| Produkter per ytterförpackning | 6 styck |
| Rekommenderad ålder (min) | 0,3 År |
| Språk i bruksanvisningen (ISO 639-format) | Franska |
| Språk på förpackningen (ISO 639-format) | Franska |
| Sändningsenhet | Nej |
| Säsong | Permanent, Årets slut |
| Tema | Tracks |
| Till producentens hemsida | www.brio.dk/ |
| Tillgänglig fr.o.m. | 01-07-2016 |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC) | 950300990 |
| Ursprungsland | Kina |
| Varunummer | 2564467 |
| Vikt | 138 g |
| Vikt & dimension | Vikt 138 g |
| Vikt inkl. förpackning | 160 g |
| Ytterförpackning, beställningsbar enhet | Nej |
| Ytterförpackning, faktureringsenhet | Nej |
| Ytterförpackning, sändningsenhet | Nej |
| Ytterförpackningar per lastpall | 1344 styck |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 32 styck |
Vanliga frågor
Är dessa rälsar kompatibla med andra Brio-tågset?
Ja, de är kompatibla med alla BRIO-leksakståg och järnvägssystem som använder standard Brio-räls.
Vilka certifieringar har Brio Short Straight Tracks?
Rälsen är certifierade enligt CE, FSC och Grüner Punkt, vilket innebär att de uppfyller europeiska säkerhetskrav och är tillverkade av hållbart skogsbruk.
Krävs det batterier för att använda dessa rälsar?
Nej, rälsen är passiva och kräver inga batterier. De fungerar som förlängningsdelar till ditt Brio-tågset.
Är Brio Short Straight Tracks lämpliga för utomhusbruk?
Nej, de är endast avsedda för inomhusbruk enligt specifikationerna.