Brio RC Travel Train
Förlängd(cdm) Förlängt nytt släpp
Tidig barndom(cdm) Målgrupper
24(cdm) Tillgänglighetsperiod för reservdelar
inomhus(cdm) Ytterligare användning
4 styckAntal
4Antal batterier
JaBatterier krävs
NejBatterier medföljer
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 16:07
Frakt vid kassa
381 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu381 kr
Lägst senaste 30 dagarna381 kr
Lägst senaste 3 mån381 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Brio |
| EAN / GTIN | 7312350335101 |
| MPN | 33510 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 16:07 |
| (cdm) Förlängt nytt släpp | Förlängd |
| (cdm) Målgrupper | Tidig barndom |
| (cdm) Tillgänglighetsperiod för reservdelar | 24 |
| (cdm) Ytterligare användning | inomhus |
| Antal | 4 styck |
| Antal batterier | 4 |
| Batterier krävs | Ja |
| Batterier medföljer | Nej |
| Batterityp | AA |
| Beställningsbar enhet | Nej |
| Bredd | 288 mm |
| Certifiering | CE, Grüner Punkt |
| Certifikat | Certifiering CE, Grüner Punkt |
| Djup | 90 mm |
| Egenskaper | Produkttyp Tåg |
| Faktureringsenhet | Nej |
| Fjärrstyrd | Ja |
| Föreslagen målgrupp | Pojke/flicka |
| Förpackning | Förpackningens bredd 148 mm |
| Förpackningens bredd | 148 mm |
| Förpackningens höjd | 110 mm |
| Förpackningens innehåll | Batterier medföljer Nej |
| Förpackningstyp | Låda |
| Höjd | 148 mm |
| Importland (ISO 3166-1) | Tyskland |
| Kommersiell enhetstyp | Enkel konsumentenhet |
| Lager per lastpall | 3 styck |
| Lastpall, beställningsbar enhet | Nej |
| Lastpall, faktureringsenhet | Nej |
| Lastpall, sändningsenhet | Nej |
| Lastpallens bruttovikt | 97,4 kg |
| Lastpallens totalbredd | 120 cm |
| Lastpallens totalhöjd | 101 cm |
| Lastpallens totallängd | 80 cm |
| Lastpallstyp | 800 x 1200 mm |
| Leverantörsfunktioner | Montering krävs Nej |
| Logistikdata | Ytterförpackningar per lastpallslager 11 styck |
| Låddjup | 290 mm |
| Minsta orderkvantitet | 4 styck |
| Montering krävs | Nej |
| Producent | Brio |
| Produktens färg | Multifärg |
| Produkter per ytterförpackning | 4 styck |
| Produkttyp | Tåg |
| Rekommenderad ålder (max) | 99 År |
| Rekommenderad ålder (min) | 0,3 År |
| Språk i bruksanvisningen (ISO 639-format) | Franska |
| Språk på förpackningen (ISO 639-format) | Franska |
| Strömtillförsel | Antal batterier 4 |
| Sändningsenhet | Nej |
| Säsong | Permanent, Årets slut |
| Tema | Travel |
| Till producentens hemsida | www.brio.dk/ |
| Tillgänglig fr.o.m. | 01-07-2016 |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC) | 950300700 |
| Ursprungsland | Kina |
| Varunummer | 2564485 |
| Vikt | 292 g |
Vanliga frågor
Vilken batterityp krävs för Brio RC Travel Train och ingår de i förpackningen?
Tåget kräver 4 st AA-batterier, men dessa ingår inte i förpackningen.
Är Brio RC Travel Train avsedd för inomhus- eller utomhusbruk?
Enligt specifikationerna är tåget avsett för inomhusbruk.
Hur många delar ingår i Brio RC Travel Train?
Det ingår 4 stycken delar i setet.
Vilka certifieringar har Brio RC Travel Train?
Tåget är CE-märkt och har Grüner Punkt-certifiering.