Brio Freight Battery Engine
Förlängd(cdm) Förlängt nytt släpp
Tidig barndom(cdm) Målgrupper
24(cdm) Tillgänglighetsperiod för reservdelar
inomhus(cdm) Ytterligare användning
1 styckAntal
1Antal batterier
JaBatterier krävs
NejBatterier medföljer
Bild saknas
Butiker
Prisjämförelse (1)
proshop.se
I lagerUppdaterad 25 maj 2026 22:02
Frakt vid kassa
224 kr
Till butikHistorik
Prishistorik
Lägsta pris nu224 kr
Lägst senaste 30 dagarna224 kr
Lägst senaste 3 mån224 kr
Produktdata
Specifikationer
| Varumärke | Brio |
| EAN / GTIN | 7312350332148 |
| MPN | 33214 |
| I lager hos | 1 butik |
| Kontrollerad | 25 maj 2026 22:02 |
| (cdm) Förlängt nytt släpp | Förlängd |
| (cdm) Målgrupper | Tidig barndom |
| (cdm) Tillgänglighetsperiod för reservdelar | 24 |
| (cdm) Ytterligare användning | inomhus |
| Antal | 1 styck |
| Antal batterier | 1 |
| Batterier krävs | Ja |
| Batterier medföljer | Nej |
| Batterityp | AA |
| Beställningsbar enhet | Nej |
| Bredd | 89 mm |
| Certifiering | CE, Grüner Punkt |
| Certifikat | Certifiering CE, Grüner Punkt |
| Djup | 36 mm |
| Egenskaper | Produkttyp Tåg |
| Faktureringsenhet | Nej |
| Föreslagen målgrupp | Pojke/flicka |
| Förpackning | Förpackningens bredd 100 mm |
| Förpackningens bredd | 100 mm |
| Förpackningens höjd | 50 mm |
| Förpackningens innehåll | Batterier medföljer Nej |
| Förpackningsmaterial | Kartong |
| Förpackningstyp | Låda |
| Höjd | 50 mm |
| Importland (ISO 3166-1) | Tyskland |
| Kommersiell enhetstyp | Enkel konsumentenhet |
| Lager per lastpall | 6 styck |
| Lastpall, beställningsbar enhet | Nej |
| Lastpall, faktureringsenhet | Nej |
| Lastpall, sändningsenhet | Nej |
| Lastpallens bruttovikt | 204,4 kg |
| Lastpallens totalbredd | 120 cm |
| Lastpallens totalhöjd | 189,5 cm |
| Lastpallens totallängd | 80 cm |
| Lastpallstyp | 800 x 1200 mm |
| Leverantörsfunktioner | Montering krävs Nej |
| Ljuseffekter | Ja |
| Logistikdata | Ytterförpackningar per lastpallslager 24 styck |
| Låddjup | 145 mm |
| Minsta orderkvantitet | 6 styck |
| Montering krävs | Nej |
| Producent | Brio |
| Produktens färg | Grön |
| Produkter per ytterförpackning | 6 styck |
| Produkttyp | Tåg |
| Rekommenderad ålder (max) | 99 År |
| Rekommenderad ålder (min) | 0,3 År |
| Språk i bruksanvisningen (ISO 639-format) | Franska |
| Språk på förpackningen (ISO 639-format) | Franska |
| Strömtillförsel | Antal batterier 1 |
| Sändningsenhet | Nej |
| Säsong | Permanent, Årets slut |
| Tema | Lift and Load |
| Till producentens hemsida | www.brio.dk/ |
| Tillgänglig fr.o.m. | 01-07-2016 |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC) | 950300750 |
| Ursprungsland | Kina |
| Varunummer | 2564486 |
Vanliga frågor
Vilken batterityp krävs för Brio Freight Battery Engine och ingår batterier?
Loket kräver 1 st AA-batteri, men batterier medföljer inte.
Vilka mått har Brio Freight Battery Engine?
Bredden är 89 mm. Längd och höjd anges inte i specifikationerna.
Är Brio Freight Battery Engine lämplig för utomhuslek?
Nej, den är endast avsedd för inomhusbruk enligt specifikationerna.
Vilken målgrupp är Brio Freight Battery Engine avsedd för?
Den är avsedd för tidig barndom, vilket innebär små barn.
Vilka certifieringar har Brio Freight Battery Engine?
Den är CE-märkt och har Grüner Punkt-certifiering.